«Рятуємо новітню історію України від терору та забуття» — під такою назвою відкрилась виставка запорізьких фотографів Катерини Клочко та Дмитра Смольєнко, а також архівні фотографії з колекції Запорізького наукового товариства імені Якова Новицького.
Катерина і Дмитро знімають у Запоріжжі та прифронтовій зоні в деокупованих селах Запорізької області, в містах та містечках, котрі зазнали бомбардувань обстрілів, руйнації.
Зруйновані школи та місцеві музеї, розграбовані фонди, вщент вбиті доми та садиби мешканців, покинуті сімейні альбоми з родинними деревами, віршами, фотографіями 5-6 поколінь, згорілі архіви, розтрощені спадкові меблі, нестримний наступ рослинності, котра своїми пагонами, листям та квітами прикриває зяючі рани будівель та землі.
Через об’єктив фотомайстрів начебто звичні вже сюжети сучасної війни, однак в них є те, що відрізняє ці фото від тих, котрими зазвичай ілюструють новини. Гірка тендітна краса, непоправна втрата, зникаюча натура. Історії людей і будівель, сіл та доріг, рослин, краєвидів, автівок.
Шматок сучасної історії нашого краю, шматок історії котра вже не зазнає забуття. Зі слів Катерини Клочко, на виставці можна побачити близько 50 світлин.
«В основному — з Оріхова і Гуляйполя, — розповіла фотокореспондентка сайту 061. — Це такі міста-фортеці, як їх називають. Це дійсно так, тому що в цих містах майорить український прапор. Є і світлини Запоріжжя. Ми хотіли також показати наслідки руйнувань — будинки, ДніпроГЕС, залишки Каховського водосховища».
Проєкт реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду. Виставка представлена в Туристично-інформаційному центрі (просп. Соборний, 151) до 15 листопада.
Славко Твердохліб, фото автора
Читайте також: Другий прорив до Курщини: яка загроза для РФ
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp