Рішення про автокефалію прийнято – назад дороги вже немає

93
Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Православній церкві України.

Сьогодні відбулися історичні події в житті української церкви та українського народу загалом. І хоча, Томосу формально ще не дали, рішення про надання автокефалії українській церкві уже прийнято. Сьогодні зроблено декілька важливих кроків, які надають історичному процесу незворотності. Офіційного документу чекати зовсім недовго!

Синод Вселенського патріархату, сьогодні 11 жовтня прийняв п’ять дуже важливих пунктів, наслідком яких буде отримання офіційного документу.
  • Перше – у Варфоломія “підтвердили вже прийняте рішення про те, що Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України”.
  • Друге – Константинополь ухвалив рішення відновити “Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували”. Фактично, це означає, що Вселенський престол проголосив, що Україна була і залишається у його прямому підпорядкуванні. Як пояснюють у церковних колах, таке рішення потрібне для того, щоб ні в кого не виникало сумнівів у тому, що саме Константинополь має надавати автокефалію Українській церкві, а не, скажімо, Москва.
  • Третє рішення – скасував Синодальний лист 1686 року, який давав право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита.
  • Четверте – Константинопольський патріархат скасував “політичні” анафеми, накладені Російською церквою, на “Філарета (Денисенка), Макарія (Малетича) та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин”. Всі вони “були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою”.
  • П’яте – Вселенський патріарх попросив усі сторони “утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти”, – пише УП.

Усі, вище вказані рішення вказують на те, що Україна отримає автокефалію найближчим часом. Для цього  українській церкві потрібно лише провести об’єднуючий собор. Патріарх УПЦ КП Філарет зазначив, що тепер мають об’єднатися три церкви: Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП), Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) і Українська православна автокефальна церква (УПАЦ) та заявив, що синод повинені відбутися найближчим часом і вже є домовленості стосовно цього. 

Українську церкву очікують вибори Патріарха єдиної церкви, а вже після цього обраний наставник отримає Томос.
Президент України , коментуючи сьогоднішні події підкреслив: 
“Господь побачив боротьбу українського народу за свою самостійність. Він почув наші молитви і належно оцінив наші труди. Йому стало так угодно, щоби його Всесвятість Вселенький патріарх Варфоломій і Синод Константинопольский сказали омріяне довгоочікуване “так”. Помісній автокефальній православній церкві України бути!”.

 Читайте також: Томос про автокефалію: що зміниться після прийняття історичного рішення

загрузка...