Російський політолог Андрій Піонтковський на сайті Гарі Каспарова написав, що останнім часом, а саме після виборів президента на весні 2019 року, Україна поступово почала втрачати позиції. Європейські лідери вже не настільки серйозно сприймають нас на зовнішній політичній арені. Росія «відвойовує» вплив, який мала до втручання на українські території.
Якщо раніше політичні лідери Європи відкрито засуджували військово втручання РФ в Україну, впроваджували санкції – тепер вони стали поблажливішими. Вони почали говорити, що двом державам пора налагоджувати стосунки. На думку Андрія Піонтковського, вся справа в новообраній українській владі, яка не в змозі протистояти Кремлю.
«Нікому і в голову не приходило тоді шпиняти Україну як недбайливого школяра якимись невиконаними домашніми завданнями, ставити в кут, змушувати злиденно виправдовуватися і покірно доповідати про виконання чергових російських хотєлок. Консенсусна позиція Заходу щодо мінського процесу неодноразово озвучувалася спецпредставником США Куртом Волкером: не може бути й мови про перехід до політичного порядку денному без виконання РФ базових вимог мінських угод — вивід її військовослужбовців і озброєнь із зони конфлікту і передача Україні контролю над її кордоном»
Українцям поступово підмінюють поняття, мовляв, війну можна було закінчити вже давно, просто попередня влада у своїй цілях розбурхувала «конфлікт».
«Ця геббельсівська кремлівська брехня досі впроваджується в українську свідомість багатьма провідними українськими телевізійними каналами, які контролюються або майбутнім путінським гауляйтером України Медведчуком або «мозком» і гаманцем «колективного Зеленського» Коломойським, який пропонує Путіну всю Україну оптом за $ 100 млрд», — пояснює політолог.
Народ України з часом хочуть переконати, що війна на Донбасі та Луганську – саме внутрішній конфлікт, а Росія тут не до чого, відповідно, братній народ звинуватили необгрунтовано.
«Дуже впливові сили на Заході тільки і чекали будь-якого приводу і приводу, щоб «здати» Україну агресору заради якихось фінансових або геополітичних угод з кремлівським диктатором. І вже, в усякому разі, Захід ніколи не буде більш проукраїнським, ніж українське керівництво», — розмірковує Піонтковський.
В результаті, Україна почала здавати позиції на зовнішній арені: повернення Росії в ПАРЄ, спроба Дональда Трампа заморозити військову допомогу Україні, продовження будівництва «Північного потоку-2», й т.і.
«Видатні американські дипломати, які працювали в Україні, поділилися, в тому числі і в ході слухань в Конгресі обставинами спроби «вербування» їх головним переговорником Зеленського, його тіньовим міністром закордонних справ Андрієм Єрмаком. Вербування проходило за класичним кремлівському темником з довірчим додаванням особистісного «оживляжу». П-н кінопродюсер показував дипломатам фотографії своїх нібито близьких родичів, нібито загиблих у війні на Донбасі, і насилу стримуючи скупу чоловічу сльозу, нападав з прокльонами на «кривавого баригу Порошенко», який розв’язав цю братовбивчу війну», — пише політолог.
За півроку своєї діяльності радник президента встиг досить наслідити своїми активними заходами, вказує політолог: «Це він підписав 12 липня від імені української держави той самий протокол радників нормандського формату, за яким Україна вперше взяла на себе односторонні принизливі зобов’язання по покірному руху в бік свого приєднання до ОРДЛО. Він особисто написав текст заяви, який нещасний Зеленський мав зачитати 15 вересня на CNN».
Піонтковський вказує, що глава Офісі президента Андрій Богдан є куратором Зеленського від олігарха Ігоря Коломойського, а Єрмак — куратором від Путіна.
Джерело: Прямий