Ситуація з водопостачанням в Бердянську є критичною через підрив Каховської ГЕС. Мешканці залишилися без води нормальної якості, і це призвело до того, що питну воду треба купувати у магазинах, оскільки вода з кранів не відповідає санітарним нормам.
Замість дніпровської води, місто змушене користуватися водою з річки Берда, яка не пристосована до використання в системі водопостачання. За словами заступника голови Бердянської районної ради Віктора Дудукалова, якість води дуже низька:
«Звідси вода для Бердянська та всіх околиць йде з річки Берда, а не з Дніпра. Водосховище в Бердянську, побудоване давно, не призначалося для такого використання. Якість води дуже погана. Нормального очищення немає, до того ж вся система комунікацій не ремонтується.
Я чув, що в Бердянську наразі витрачається більше води, ніж перед війною. Це через те, що інфраструктура не відновлюється. Вода просто витікає всюди в землю. Тому можна уявити, в якому стані знаходяться всі ці труби.
Люди кажуть, що їм зрозуміло й без Державних санітарних норм, оскільки вони бачать, яка вода тече з крана та як вона пахне», — розповідає депутат.
«Після підриву Каховської ГЕС на сьогодні централізоване водопостачання м. Бердянськ на 100% відбувається із Бердянського водосховища на р. Берда. Показники якості поданої води в міську мережу не відповідають вимогам ДСанПіН. Питну воду мешканці змушені купувати. Кажучи іншими словами російська влада забезпечує мешканців міста не якісною технічною водою, а питну реалізує за завищеними цінами.
Наразі обсяг поданої води в місто в середньому складає 28 тис.м3 на добу тоді як до окупації цей показник становив 17 тис.м3/добу. Такі показники можуть свідчити тільки про великі втрати води у зв’язку з аваріями на водопровідних мережах. Для прикладу: кількість аварій за листопад 2022 складає 43 од., а за відповідний період 2023 — 145 од», — повідомляє у Telegram очільниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна.
Нагадаємо, росіяни продовжують складати реєстр військовозобов’язаних з подальшим призовом до збройних сил російської федерації. Мобілізаційний вік збільшився з 27 до 30 років, і на облік ставлять навіть 17-річних юнаків.
На головній — фотоілюстрація
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp