Посадовцю Держпродспоживслужби, який звинуватив свого керівника у хабарах та заявив про це в ДБР, інкримінують створення злочинного угруповання
Посадовець, який заявив у ДБР про те, що безпосередній керівник нібито вимагав у нього гроші, сам налагодив схему вимагання хабарів від фермерів, за що знаходиться під слідством з 2019 року. Згідно з Єдиним реєстром судових рішень чоловіка підозрюють у злочинах передбачених ч.3 ст. 28, ч. 3 ст. 368, ч. 1 ст. 366 ККУ. Справа № 12019080000000002 від 04.01.2019
На початку серпня працівники теруправління ДБР Мелітополя затримали на хабарі начальника ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Вагіса Тимофія. За версією слідства, керівник установи вимагав у підлеглого гроші за оформлення сільськогосподарської техніки фермерам області.
Журналістам стало відомо з власних джерел в правоохоронних органах, що посадовець, від якого керівник нібито вимагав гроші, сам організував схему вимагання та отримання неправомірної вигоди за реєстрацію тракторів, комбайнів, а також іншої сільськогосподарської техніки та за видачу посвідчень тракториста-машиніста. Відповідно до кримінального провадження за №120190080000000002 від 04.01.2019 року. Йдеться про справу, яку в 2019 році Форпост вже висвітлював.
Згідно з даними кримінального провадження, начальник відділу реєстрації сільськогосподарської техніки ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Троценко Олександр створив злочинне угрупування декількох осіб з метою незаконного отримання грошей за реєстрацію тракторів, комбайнів, а також іншої сільгосптехніки. До угруповання Троценка увійшли його підлеглий та знайомий експерт з обстеження техніки та документів. У кожного була своя визначена роль в злочинній схемі.
Організоване Троценком угруповання займалися вимаганням від фермерів хабарі за безперешкодну реєстрацію тракторів реєстрацію тракторів, комбайнів, а також іншої сільгосптехніки та за видачу посвідчень тракториста-машиніста. Члени злочинного угруповання отримували від суб’єктів господарювання готівку, або перерахування на власні банківські картки за видані відповідні документи. При цьому офіційні обов’язкові платежі за реєстраційні дії на рахунки держави не вносились. Їх «перекидали» на інших клієнтів реєстраційного відділу Держпродспоживслужби.
Через те, що Троценко ще й був головою екзаменаційної комісії з приймання іспитів на отримання посвідчення трактористів-машиністів, угруповання займалось й видачею прав тракториста. Цю «послугу» Троценко та його спільники надавали жителям Запорізької області за такою ж схемою, як і у випадках з реєстрацією техніки.
У деяких випадках члени угруповання допомагали своїм «клієнтам» з підробкою чи незаконним виготовленням певних документів, що необхідні для реєстрації техніки чи отримання посвідчень
Згідно матеріалів розслідування за Олександром Троценко більше тридцяти епізодів вчинення кримінальних правопорушень. Яка його роль у нібито вимаганні грошей в нього головою служби Вагісом – встановить слідство.
За однією з версій, Троценко Олександр міг спровокувати свого керівника аби вплутати в чергову схему угруповання.
Сподіваємось на об’єктивність досудового розслідування.