Після руйнування греблі Каховської ГЕС російськими загарбниками, українська земля відтворює свої природні контури, розкриваючи давні таємниці. Водосховище Каховське, яке було затоплене понад пів століття, стало суходолом, розкриваючи колишні території.
Одне з найвизначніших відкриттів стало знахідкою стародавнього човна-довбанки на березі острова Хортиця. Експерти оцінюють вік цього дерев’яного човна майже в 500 років залежно від його збереженості.
Відомий влогер Сергій Пейчев на своєму Ютуб-каналі PRESSING спробував дослідити, які скарби ховає Каховське море та як на цьому наживаються недобросовісні громадяни.
Ютубер розпочинає свій сюжет з кадрів, знятих біля Дніпровської ГЕС у Запоріжжі. Він шокований тим, наскільки добре зараз видно Дніпровські пороги після терористичного акту російських загарбників:
«Ось Дніпровська ГЕС. Точніше такою вона була до терористичного акту росії. Але тепер вона має інший вигляд.
Вода на Запоріжжі так зійшла, що аж страшно. Я не пам’ятаю, коли останній раз було так добре видно Дніпровські пороги. Наразі тут з’явилися нові острови, а все навколо сповнене козацького духу. Ми всі знаємо, що нижче за течією розташовується Великий Луг — батьківщина української козачини. Колись радянська влада затопила ці святі для України землі, і багато запорізьких січей перебували під водою протягом тривалого часу», — ділиться він.
Великий Луг — це назва історичної місцевості в Дніпровських плавнях, яка вважається колискою запорізького козацтва.
Великий Луг простягався на протязі близько 20 кілометрів у ширину та 100 кілометрів у довжину. Його територія була вкрита листяними лісами, такими як дуби, осики та верби, а також на ньому розташовувалися різноманітні луки, які перетиналися річками, озерами та болотами. Цей район був багатим на різноманітну тваринний світ, серед якого зайці, дикі свині, куниці, вовки, лисиці, олені та багато інших видів.
Але найголовніше, Великий Луг став важливим осередком козацького життя і символом свободи запорозьких козаків.
У 1950 році розпочалось будівництво Каховської ГЕС. Цей об’єкт Дніпровського каскаду гідроелектростанцій мав виконувати кілька функцій: забезпечувати зрошення прилеглих земель, перенаправляти воду на Кримський півострів тощо.
Нагадаємо, 6 червня російська армія здійснила черговий теракт підірвавши Каховську ГЕС. Через підрив дамби частину Херсонщини затопило, місцеві мешканці та тварини опинились у смертельній пастці. Наслідки екологічної катастрофи відчуватиме на собі вся Україна дуже довго.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp