Мешканці курортного міста зустрічають другий рік поспіль свята в тимчасовій окупації. Хоча бажання святкувати особливо ні в кого немає, втім, більшість з них готується накрити стіл. Журналісти «Новини Приазов’я» підрахували, у скільки обійдеться новорічний стіл для бердянців.
За останній рік жителі окупованих населених пунктів Запорізької області не мали змоги використовувати гривню. Росіяни заборонили обіг української валюти з 1 січня 2023 року, тому всі виплати, що надходять на банківські картки, доводиться обмінювати на російські рублі.
Наразі курс російського рубля коливається від 2,21 до 2,23 за одну гривню, повідомляють жителі Бердянська.
Журналісти з’ясували ціни на інгредієнти для традиційного новорічного салату «Олів’є»:
- Ковбаса — понад 600 руб/кг (271.50 грн);
- Яйця — 165 руб/десяток (74.50 грн);
- Картопля — 30 руб/кг (13.50 грн);
- Огірки мариновані — 140 руб/0.5 кг (63 грн);
- Горошок консервований — понад 100 руб/ банка (45 грн).
Отже, вартість традиційного салату складає близько 300 гривень.
Ціни на інші продукти для новорічного столу в окупованому місті такі:
- Качка — 300 руб/кг (136 грн);
- Сир — від 800 руб/кг (362 грн);
- Мандарини — від 200 руб/кг (90.50 грн);
- Шоколадні цукерки — від 700 руб/кг (317 грн).
За словами жителів, невеликий новорічний стіл з кількома салатами обійдеться близько 4-5 тисяч рублів або 1800-2200 гривень.
Проте найбільше скарг жителів окупованого Бердянська стосується не цін, а якості продуктів.
Відтравня 2023 року в окупованому регіоні був запроваджений «сухий» закон. Жителька Бердянська повідомила, що великі магазини почали отримувати ліцензії на продаж спиртних напоїв, проте «всі торгують з-під поли». Зокрема, вартість пляшки шампанського становить приблизно 400 рублів (181 грн).
У цьому ж місті 19 грудня відбулося відкриття головної ялинки, а також розпочали роботу ялинкові базари. За словами бердянців, ціни на ялинки стартують від 650 рублів (294 грн) за сосну, тоді як пишна та гарно прикрашена обійдеться у 3 тисячі рублів (1357 грн). Також доступні для придбання різноманітні ялинкові прикраси.
Люди, які проживають на тимчасово окупованих територіях, відзначають певне поліпшення свого матеріального становища. Це стосується налагодження соціальних виплат та виплат заробітної плати від окупаційної влади.
Важливо зазначити, що більшість осіб були змушені знайти роботу, щоб забезпечити своє існування.
«Зарплатою в держустановах не ображають і мало хто не працює у місті. Всі пенсії, допомоги та зарплати виплачуються. Є можливість (святкувати – ред.), а от настрою немає», – зауважив один житель.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp