Стратегічне завдання забезпечити вступ України до Європейського Союзу та НАТО є лише в одній з 39 програм кандидатів на посаду Президента України

15
Фото: pp2019.org

На цьому Президент Петро Порошенко наголосив під час під час виступу перед прихильниками на Михайлівській площі у Києві.

Перший пріоритет – реалізація нашої програми «Від подолання бідності до економіки майбутнього». Така ціль була недосяжною ще кілька років тому. Надто сильним був удар війни по економіці, але тепер є створені всі передумови, щоб втілити її у життя.

По-друге, наша дорога до миру лежить через подальше зміцнення армії. Свою першу президентську каденцію, тепер страшно й згадати, починав з того, що шукав для армії не лише шоломи та бронежилети, а навіть штани, шкарпетки, білИзну. Наступну каденцію – розпочну з оновленої військової ракетної програми. Вже говорив днями, що руйнація Росією Договору про ракети середньої та меншої дальності знімає для нас низку обмежень. Тепер ми зможемо випускати такі ракети, які здатні летіти значно далі, ніж тепер. І це має стримувати нашого ворога, бо і його територія стане вразливою. По-третє, буду й надалі зміцнювати єдину українську політичну націю і нашу унікальну національну ідентичність, елементами якої є і армія, і мова, і віра.

По-четверте, політико-дипломатичним шляхом повертати окуповані території. Коли Путін побачить, що українці на виборах проголосували проти капітуляції, він просто муситиме погодитися і на блакитні шоломи ООН, і на інші наші пропозиції. Бо ніщо не робить позиції дипломатів настільки міцними, як підтримка громадської думки. А найкращим і найпереконливішим опитуванням є результати виборів.

По-п’яте, до кінця свого другого президентського терміну планую підготувати Україну до вступу в НАТО та Європейського Союзу. В 2023 році цілком реалістично розпочати переговори про вступ до ЄС і отримати План дій щодо членства в НАТО. Однак, вже на Лондонському саміті НАТО в грудні 2019 року, після того як виборці дадуть мені мандат ще на п’ять років, маю намір поставити питання про ПДЧ. Про це днями написав у листі до Генсека НАТО Єнса Столтенберга.

До цих найпотужніших організацій ми приєднаємося як країна–регіональний лідер. Як країна, яка вже суттєво посилила східний фланг альянсу. Як країна, яка захистила від російської навали не лише себе, а й усю європейську цивілізацію. Щоб будувати майбутнє для сьогоднішніх і прийдешніх поколінь, маємо ставити перед собою великі цілі. Вірю в досяжність для нас Євросоюзу та НАТО, як вірив у можливість Угоди про асоціацію, у реальність безвізу, ймовірність Томосу, – заявив Петро Порошенко.

Фото: pp2019.org

Глава держави зазначив, що 31 березня – це не просто день голосування на виборах Президента України, це справжній момент істини для української Незалежності.

Всі добре знають ставку цьогорічних виборів. Чи зможемо зберегти реальну незалежність від Росії? Чи здатні ми протистояти спробам Кремля знову підкорити Україну і зробити її якщо не частиною, то сателітом імперії? Чи допустять українці реванш проросійських сил та перемогу зручних для Росії кандидатів на виборах Президента та Верховної Ради, – як явних, так і прихованих? Чи продовжить Україна шлях до Європейського Союзу та НАТО, бо лише будучи їхнім повноправним членом, можна гарантувати незалежність та безпеку країни?

Чи віддадуть виборці свою державу популістам і маріонеткам олігархів-втікачів? І тим самим зроблять марними всі страждання, які винесли на власних же плечах у боротьбі з агресором та глибокою кризою, що її спричинила війна.

От на такі питання належить дати відповідь всім нам… Цілій українській нації – шляхом широкої публічної дискусії… І кожному громадянину – сам-на-сам з виборчою урною, за ширмою кабінки для голосування, – наголосив Порошенко.

На народній зустрічі також виступила перший заступник голови ВРУ Ірина Геращенко

Справжньому україноботу точно не потрібен слуга, обслуга, прислуга – бо ми самі дамо собі раду. Справжні україноботи скептично ставляться до нью-канцлерів, нью-імператорів, тому що нам потрібен Лідер. Той, який дуже чітко окреслить, куди має рухатися Україна.

І ми – україноботи – станемо поряд для того, щоб важко працювати і йти цим шляхом. Саме тому 31 березня ми обиратимемо не прислугу, не обслугу, а Лідера. Верховного головнокомандувача. Головного дипломата. Поряд з яким маємо стати для того, щоб відновити Україну і йти шляхом до ЄС і НАТО, – заявила політикиня.

Гуртуватися і зробити правильний вибір українців зі сцени закликала Герой України, народна артистка Ада Роговцева.

Давайте гуртуватися. Давайте гуртуватися навколо розумних, відповідальних людей, чесних людей. Людей, які вміють боронити нашу землю. Людей, які прикладають неймовірних зусиль для того, щоб підняти авторитет нашої такої прекрасної України. Тож я бажаю нам всім не схибити, не зійти на якісь інші шляхи, щоб не почалося все знову. Давай порозуміємося, давай поговоримо, давай порадимося і давай зробимо правильний вибір, – звернулась до присутніх Ада Роговцева.

Джерело: pp2019.org

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...