“Чорні Запорожці” повернулись з фронту в нові гуртожитки

171
Фото: president.gov.ua

Після піврічного протистояння російській агресії бійці 72-ї бригади імені Чорних Запорожців прибули в розташування під Білою Церквою. Разом з близькими та рідними, воїнів на вокзалі зустрічав Президент України Петро Порошенко.

Повертались бійці в новий дім – за час служби частина поповнилася новими гуртожитками, які військовослужбовці інспектували спільно з Главою держави.

– Після окопів нове комфортне житло – видається мало не казкою, – поділились враженнями бійці.

Фото: president.gov.ua

Для будівництва нових гуртожитків військовим використовуються кошти, конфісковані Генеральною прокуратурою у представників попередньої влади, які вкрали їх у українського народу. Відповідне рішення про спрямування фінансів приймав Президент. Передбачається, що завдяки виконанню програми, житлом забезпечать більше 23 тисяч військових.

Петро Порошенко зазначив, що держава цілеспрямовано впроваджує програму будівництва житла для військовослужбовців.

Я вважаю, що та програма, яку ми запустили по будівництву гуртожитків для військовослужбовців-контрактників – це рекорд, – сказав Петро Порошенко, зауваживши, що завдяки їй буде забезпечено житлом більше 23 тисяч військових, більше ніж 10% ЗСУ.

– Стратегічне завдання державної влади – це створення для захисників України, зокрема і військовослужбовців вашої військової частини, таких соціально-побутових умов, які б забезпечували комфортні умови для підготовки, несення служби та відпочинку після виконання бойових завдань, – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко відвідав і Чорних Запорожців, які проходять лікування в військовому шпиталі. Більшість з воїнів були поранені після обстрілів 16 січня.

Глава держави вручив нагороди військовослужбовцям за самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове  виконання  військового  обов’язку.

Фото: president.gov.ua
Фото: president.gov.ua

Для довідки: Указом Президента Петра Порошенка 23 серпня 2017 року 72-га окрема механізована бригада отримала назву «72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців». 24 серпня 2017 року, під час параду в День незалежності України, бригада отримала бойовий прапор.

Чорні Запорожці героїчно протистояли ворогу під Авдіївкою. В кінці березня 2014 року 72 бригада утримувала оборону у Маріуполя і Волновахи. Перший механізований батальйон утримував Маріупольський і Донецький аеропорти, виконував завдання з прикриття 248-кілометрової прикордонної зони. Другий механізований батальйон з березня по травень 2014 тримав оборону навколо Маріуполя і Волновахи, потім – поблизу Амвросіївки і Старобешево. 12-17 червня 2014 р батальйони разом з іншими підрозділами ЗСУ здійснили знаменитий 248–кілометровий рейд уздовж кордону з РФ. З травня минулого року по січень поточного підрозділу 72 бригади брали участь у відбитті російської агресії в районі Світлодарськ дуги.

За час війни 116 бійців бригади загинули на фронті.

загрузка...