Митрополит УПЦ МП Лука гнівно відповів Вселенському Патріарху

2047
Фото: Google.com

Схоже, Митрополит Лука не збирається відвідувати столицю у суботу, коли будуть поголошувати текст Томосу.

15 грудня у Києві на об’єднавчому соборі буде проголошено про створення автокефальної помісної православної церкви, а також затвердять статут церкви, після чого глава держави отримає Томос з рук Вселенського Патріарха.

У Зв’язку з цим від Варфоломія було надіслано запрошення на урочистості всім українським єпископам.

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука (в миру Коваленко Андрій) з самого початку виступав проти Томосу та всіляко протистояв прийняттю рішень. Отримавши запрошення він звинуватив Варфоломія у використанні України для знищення УПЦ МП, назвавши дії Константинополя підривом позицій православ’я.

«Шановний вірнопідданий Туреччини, пан Варфоломій! Ви більше відомі як «Патріарх Вселенський». Дякую вам, пане Варфоломій, що ви берете участь в нашому спасінні. Єдине, що ми хочемо дізнатися у вас, що не дозволило вам почути нас навесні? Що так затьмарило ваш розум, щоб ви уявили себе Патріархом всього світу? Можливо, наступного разу будете стверджувати, що цей світ створили самі», – звернувся гнівно єпископ, пише «Україна нова».

Нагадаємо, 27-29 листопада в Стамбулі пройшов Святий Синод Вселенського патріархату. Члени Синоду остаточно узгодили текст Томсу для Єдиної помісної церкви, цей документ не буже вже змінюватися. На основі Томосу взяли також проект статуту Української церкви.

Читайте також: Істерія митрополита Луки в Запорізькому аеропорту проголомшила пасажирів та прикордонників – журналіст

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...