Рахунки «Запоріжжяобленерго» арештовані, населення може залишитися без енергозабезпечення

1480
Виконавча служба арештувала рахунки ПАТ «Запоріжжяобленерго» через борги перед ДП «Енергоринок». Енергокомпанія не може розрахуватися з «Енергоринком» через неплатежі «Запорізького титаномагнієвого комбінату» за спожиту електроенергію. В ПАТ зазначають, що ТОВ «ЗТМК» залишається найбільшим їх боржником. 

Заступник генерального директора ПАТ «Запоріжжяобленерго» Михайло Гаврилов заявив, що лише протягом минулого року комбінат недоплатив за спожиту електроенергію 186 млн.грн. Загальна ж сума його боргу на сьогодні становить 778 млн. грн. – без урахування штрафних санкцій.

«За результатами минулого року ми недоплатили в «Енергоринок» 159 млн. грн. Якщо порівняти недоплату нам ЗТМК за цей же період (186 млн.грн.), Стає очевидним, що, якби не цей споживач, наша компанія за підсумками 2018 року розрахувалася б з «Енергоринком» в повному обсязі», – кажуть енергетики.

Вчора рахунки обленерго були заарештовані. Таким чином, «Енергоринок» намагається стягнути частину боргу в примусовому порядку. В ПАТ «Запоріжжяобленерго» зазначають, що їм може не вистачити пального чи обладнання для відновлення пошкоджених негодою мереж. Іншими словами,  жителі Запорізької області можуть залишитися без енергопостачання.

“На жаль, через тривалу нестачу коштів, спричинену «нульовими» алгоритмами, що періодично застосовувались до компанії – «завдяки» все тому ж «ЗТМК», – запас аварійних матеріалів у Товаристві фактично відсутній. На тлі погіршення погодних умов це означає, що у ПАТ «Запоріжжяобленерго» може не вистачити пального чи обладнання для відновлення пошкоджених негодою мереж. Іншими словами, сьогодні заручниками неплатежів «ЗТМК» стали всі жителі Запорізької області, які можуть залишитися без енергопостачання,” – наголосив заступник генерального директора компанії.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що «Запоріжжяобленерго» відсудило у титано-магнієвого комбінату понад 67 мільйонів за прострочений борг.

Відзначимо, що “Запоріжжяобленерго” увійшло в список об’єктів великої приватизації, а Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила листи керівництву Фонду держмайна, а також главі Кабміну з проханням розробити план повернення ЗТМК у власність державі.

Читайте також: Організована злочинна група привласнила більше мільйона гривень з Запорізької АЕС

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...