Сьогодні відкриватимуть меморіал Митрополиту, що боровся за автокефалію української церкви – трансляція

954
На Черкащині сьогодні відкриватимуть меморіальну дошку Митрополиту Василю Липківському, який увійшов в історію України, як церковний реформатор та борець за автокефалію українського православ’я.

Без сумніву 2019 рік, як і друга половина 2018 року увійдуть в історію України, як період становлення незалежної Української православної церкви, про яку мріями багато століть і боролися десятки священнослужителів.  Отримання Томосу про автокефалію об’єднало православних українців та актуалізувало потребу в відродженні пам’яті та згадки тих, хто протягом багатьох років боровся та прагнув незалежності Української православної церкви. У зв’язку з цим у різних куточках країни встановлюють та продовжуватимуть це робити пам’ятні дошки, які покликані нагадувати народу про те, що сьогоднішня українська церква отримана кров’ю, переслідуваннями, тортурами.

Одним із активних діячів в історії української церкви був Митрополит Київський і всієї України Василь Липківський, у 73-річному віці він віддав життя в ім’я української церкви і був розстріляним  за вироком «трійки» НКВС.

Народився Митрополит  на Черкащині, в селі Попудня, Монастирищенського району, тож пам’ятний знак в його честь відкриють на малій Батьківщині.

Церемонію відкриття можна подивитися через пряму трансляцію за посиланням нище, початок об 11:20.

загрузка...