У Запоріжжі перша леді України взяла до рук лопату та граблі (ФОТО)

805
Фото прес-служби Запорізької обласної адміністрації

Марина Порошенко вже декілька років займається розвитком Інклюзивних-ресурсних центрів. Нагадаємо, 2016 року у Запорізькій області відкрили перші початкові класи інклюзивної освіти для особливих діток. 50 учнів які мали особливі потреби навчалися разом зі звичайними школярами. Проект виявився вдалим. Таким чином, від нашого регіону центри почали поширюватися. Відтоді пройшло чимало часу, однак на досягнутому не варто зупинятися, про що власне й нагадала під час зустрічі перша леді.

Сьогодні, 16 березня, до Запоріжжя з робочим візитом прибула дружина Президента Марина Порошенко. Гостя встигла відвідати декілька заходів, привітати дітлахів, а також з’їздити на Хортицю, щоб посадити там рослини.

Близько 2 тисяч діток з’їхалися до БК «Орбіта», щоб позмагатися на обласному фестивалі-конкурсі дитячого хореографічного мистецтва «Запорізькі Викрутаси – 2019». Своїми талантами вихованці різних навчальних закладів встигли здивувати ще у коридорі: яскраві костюми, різноманітні вироби зроблені власноруч, неймовірні картини. У метушні журналісти не одразу помітили, що до будинку культури у супроводі губернатора області Костянтина Бриля, голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака та заступника очільника області Едуарда Гугніна прибула дружина Президента.

Марина Порошенко з цікавість розглядала виставку, спочатку діти, які її представляли трохи розгубилися, однак через деякий час достойно презентували роботи. Навіть влаштували сюрприз пані – вручили ляльку-мотанку. Вона з гордістю прийняла подарунок, після чого пішла у зал, щоб встигнути подивитися хоча б деякі виступи.

Подивитися було на що. Голосисті співачки, драйвові танцюристі, ведучі з виразним читанням. В одному з колективів виступали дітки з вадами слуху. Вони настільки майстерно виконували танці, що ніхто й подумати не міг, що у них у вухах лунає тиша.

«За сім років існування цього фестивалю він здобув доброї слави і став одним з найпопулярніших серед дітей і молоді регіону. І те, що сьогодні тут виступають понад дві тисячі учасників, є тому підтвердженням. Я впевнена, що сьогодні в цьому залі зібрались люди, які по-справжньому цінують творчість і мистецтво. Саме культура є тим потенціалом, який дасть нам можливість виховувати любов до України. Сьогодні ми бачимо, як відроджується і активно розвивається українська пісня, українська книжка, український театр і кіно. І взагалі сьогодні українське – це модно. І саме цій фестиваль є тому підтвердженням», – виступила з промовою Марина Порошенко.

Фото прес-служби Запорізької обласної адміністрації

Щоб учасники мали більше запалу на сцені вона ошелешила всіх новиною – переможець гран-прі отримає ноутбук (подарунок від Марини Порошенко).

Друга частина програми – «суботник» на території майбутнього Реабілітаційного парку, дружнього до людей з інвалідністю. Чиновники сподіваються, що у майбутньому ця територія на Хортиці буде доступна для відпочинку абсолютно всім громадянам. Люди з особливими потребами не матимуть на своєму шляху перешкод (у прямому сенсі).

«Цей реабілітаційний центр відноситься до нашої Хортицької академії. І цей заклад відомий, як один з передових по реабілітації дітей. На майбутнє ми маємо проект створення сучасного Центру. Та нині виникла затримка через відсутність експертизи у зв’язку з тим, що земельні питання згідно з чинним законодавством потрібно вирішувати на рівні Кабміну. Щойно ми отримаємо необхідні погодження, робота розпочнеться. Думаю, що від початку за три роки цей об’єкт вартістю 50 мільйонів гривень буде зроблено за рахунок різних джерел фінансування. Зокрема, державного, обласного бюджетів, а також коштів соціально-економічного розвитку народних депутатів України», – зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Студенти та співробітники Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії разом з Мариною Порошенко взялися за висадку алеї троянд. Трохи згодом до них долучилися чиновники.Роботи всім вистачало.

Після «тяжкої праці» настав час теревень. Перша леді за «чашкою чаю» відповідала на питання студентів. Торкнулися різних тем: волонтерської діяльності, дівочих мрій, планів на майбутнє.

«Головне – любов. Треба любити сім’ю, те чим ти займаєшся, оточуючих. Без запалу неможливо досягнути успіху. Тож дійте як підказує серце», – ділиться секретом успіху дружина Президента.

Звичайно, не обійшлося без селфі. Це, вже можна сказати, традиція на кожній зустрічі. Загалом, атмосфера була хорошою.

загрузка...