Запоріжців, які не встигли укласти декларацію з лікарем, очікують зміни

2514
Скріншот з zp.suspilne

Від 1 квітня 2019 року у медичних закладах де працюють сімейні лікарі завершується перехідний період на модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Це означає, що безкоштовно обслуговуватимуться пацієнти, які встигли укласти договір. Тим хто цього не зробив, надаватимуть лише невідкладну допомогу.

На разі, достеменно, як в цілому виглядатиме ситуація невідомо. Наприклад, людина, яка захворіла, але не має декларації, чи сплачуватиме вона послуги за медичного закладу?

«Від 1 квітня ЦПМСД надають весь спектр послуг тим пацієнтам, які мають декларації із сімейними лікарями та надають невідкладну допомогу у випадку звернень тим пацієнтам, які не мають декларації Ми очікували, що це буде з першого липня, але було ухвалене рішення МОЗ України, НСЗ, що у зв’язку з тим, що вже великий відсоток укладених декларацій по країні – це все-таки період перехідний його скоротили та регламентували з 1 квітня 2019 року», – наголошує заступниця директора КНП ЗЦМСД №5 Ірина Кемчіна.

У Запоріжжі декларації підписали 65% місцевих мешканців. Найактивніші громадяни у Хортицькому та Комунарському районі.

Медики наголошують, кожен має змогу вибрати свого лікаря — процес підписання необмежений. Медичні картки вестимуться в електронному режимі, відсутність договору унеможливлюю відстеження історії хвороби пацієнта та надавати якісно медичні послуги.

Матеріал підготовлений на основі сюжету «UA:Запоріжжя»

Читайте також: Запоріжцям пояснили, що таке електронний рецепт і як він працюватиме: стартував новий етап медичної реформи

загрузка...