У березні цього року на сесії Запорізької облради депутати голосували за відсторонення Володимира Шинкаренка від виконання обов’язків на посаді керівника Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні на час службового розслідування з причини пожежі, яка сталася у лютому. Нагадаємо, тоді пожежа у інфекційній лікарні забрала життя трьох пацієнтів та 26-річної лікарки Ольги Гливи.
Тоді ж у березні, під час перевірки, були виявлені несвоєчасні виплати зарплат медпрацівникам лікарні, а також порушення трудового законодавства і фінансово-господарської діяльності.
Вчора, 29 липня, співпрацівники інфекційної клінічної лікарні розповіли на зібранні колективу про своє бачення ситуації, пов’язаної із відстороненням Шинкаренка.
«Після того, як було оприлюднено звіт, з якого ми дізналися, що заробітні плати працівників адміністрації лікарні, які не мали жодного відношення до ковідного шпиталю, складали від 80 до 150 тисяч гривень на місяць (у той час, як лікарі, що працювали з ковідними хворими, отримували по 20 — 30 тисяч гривень), у нас не залишилося жодних сумнівів щодо правомірності відсторонення попереднього керівника та проведення у відношенні нього розслідування», — зазначила на зібранні в.о. медичного директора обласної інфекційної лікарні Ольга Андрієнко.
Незважаючи на вищезгадані високі зарплатні представників адміністрації, сама лікарня знаходиться у занедбаному стані. Саме це, на думку завідуючого відділенням реанімації Володимира Черкаського, стало однією з причин трагедії у лютому 2021 року.
«Не було дотримання технічних вимог та перевірки кисню в боксованих палатах. Ми, як медичні працівники, не мали для цього спеціальних знань, які нам міг би надати спеціаліст із технічної служби, яка мала б функціонувати в нашій лікарні… Технічна безпека в лікарні та умови, в яких ми працюємо, це жах. Коли ти заходиш у відділення реанімації, а там тхне, тому що не працює каналізація…. Це жахіття. Це не рівень обласної лікарні взагалі. Це рівень сільської лікарні, яка ледве зводить кінці з кінцями: стіни валяться, шибки валяться, вентиляції немає. Так, апаратуру нам дали, але ж її дали під ковід. А до цього ми мали купу барахла, яке зараз навіть списати не можемо. Не було навіть постільної білизни — її нам доводилося купувати за свої гроші», — заявив Володимир Черкаський.
З його думкою погоджується і мама загиблої лікарки Ольги, Антоніна Глива. За словами жінки, її дитина була б жива, якби кошти витрачалися не на власні потреби Володимира Шинкаренко, а на благоустрій лікарні.
«Невже в цій країні не знайдеться на нього управа? Чи цю справу контролює хтось зверху? Дивіться, скільки людей, і ми нічого не можемо зробити. Якби він не крав, а вкладав ці гроші у відділення, то тут були б нормальні умови і для пацієнтів, і для лікарів, і цього б не сталося», — сказала мама загиблої.
Також на зібранні розповіли про те, як працює лікарня останні 4 місяці – у період, коли Шинкаренко був відсторонений від керування медзакладом, а його обов’язки виконувала Ірина Кулеш:
«За останні 4 місяці лікарня, не зважаючи на зменшення фінансування, не припинила свою діяльність. Ми працюємо, надаємо якісну медичну допомогу усім хворим, у тому числі і хворим на ковід. Своєчасно виплачується заробітна плата з усіма регламентованими надбавками. Почали виплачуватися лікарняні листи, які не виплачувалися рік. Лікарня працює, лікарня вистояла, колектив збережено», — розповіла Ольга Андрієнко.
На останок зазначимо, що Володимир Шинкаренко також прийшов на зібрання, на яке його не запрошували, але колектив лікарні навідріз відмовився від спілкування з колишнім директором.
- ,