14 січня сталася трагедія в Дніпрі, яка сколихнула інфопростір та набула не аби якого розголосу. Тоді під час масованої атаки по території України ворожа ракета влучила у багатоповерхівку, зруйнувавши цілий під’їзд. Тоді ця катастрофа забрала 46 життів, ще 80 людей отримали поранення. 250 людей залишились без житла.
Але це Дніпро. І дніпровський міський голова пан Філатов офіційно заявив, що кожна родина найближчим часом отримає по мільйону гривень на придбання власного житла. Крім цього, за два дні волонтерами та громадськими організаціями зібрано грошей на купівлю 300 квартир. До зборів долучилися Міжнародні організації, гроші збирав Монобанк, мережа магазинів Єва, тощо.
А що Запоріжжя? Запоріжжя зазнавало щоденних обстрілів протягом трьох тижнів. За цей час російські нелюді вбили 76 людей і близько 200 поранили.
- 30 вересня обстріл цивільної колони забрав життя 30 людей, 89 — поранено.
- 6 жовтня ворог атакував багатоповерхівки на вулиці Сталеварів та на проспекті Соборному. Того дня загинуло 20 людей, 14 було поранено.
- 9 жовтня рашисти знову поцілили по багатоповерхівках в одному зі спальних районів міста. Також обстріляли приватний сектор. Загинуло 17 людей, поранено — 78.
- 10 жовтня від ворожого удару теж постраждали житлові будинки. Кількість жертв — 8, поранено — 8 людей.
- 11 жовтня ракетою розтрощило автосалон на Набережній магістралі. Загинула 1 людина.
З початку воєнних дій на території обласного центру внаслідок ракетних ударів постраждало 505 багатоповерхівок. З них, значних пошкоджень зазнали 8 будинків — 146 квартир зруйновано та 139 стали непридатними для життя. Що стосується приватного сектору, ворог повністю знищив 12 будинків, ще 338 зазнали ушкоджень різного ступеня. Люди, які залишились без осель, не отримали жодної компенсації. А дивлячись на приклад Дніпра, в містян постає ще більш питань. Проте міська влада не поспішає із реальними діями, обмежуючись більше словами.
«Проблема складна, її неможливо швидко вирішити, вона потребує комплексного підходу та кропіткого планування. Попри схожі випадки руйнувань та гучні заяви можновладців у інших містах України, компенсації постраждалим можливо отримати лише після ухвалення відповідного рішення та виділення коштів з Резервного фонду України. Для позитивного результату необхідно зібрати повний пакет документів, які підтверджують руйнування житла», — заявив Олександр Старух, який вчора написав заяву на звільнення з посади голови ЗОВА.
Про «щедрість» Запорізької влади та питання, куди ж насправді йдуть гроші з бюджету або зникає гуманітарка, вже ходять легенди, а керівники відомі як максимально ненадійні та некомпетентні. Тож все, на що можуть розраховувати постраждалі люди, це разова грошова допомога, а також щомісячне нарахування, увага, 10 тисяч гривень, для пільгових категорій населення — 15 тисяч гривень. Виплати розраховані до повного відновлення житла постраждалих осіб.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp