Продукти харчування у Запорізькій області в листопаді цього року по відношенню до жовтня подорожчали на 3,2%. Зросли ціни на олію, масло, яйця, овочі та м’ясо. Як змінилися ціни на продукти та послуги та що стало дорожче чи дешевше?
Про це повідомили в Головному управлінні статистики Запорізької області.
Суттєве збільшення цін відбулось на яйця, огірки, моркву та перець солодкий (на 55,6–26,7%), помідори, картоплю, цибулю ріпчасту (на 19,3–8,8%), сосиски, сардельки вищого гатунку, фарш курячий, олію соняшникову, масло вершкове та сало (на 7,1–2,9%).
Ціни знизились на ківі, лимони, гриби (на 23,2–5,1%), чай, банани, апельсини, капусту білокачанну (на 3,8–2,1%), свинину, птицю (тушки курячі) та фарш м’ясний (на 1,7–1,3%).
Ціни на алкогольні напої, тютюнові вироби зросли на 1,0% внаслідок підвищення цін на тютюнові вироби (на 2,2%).
Одяг і взуття подешевшали на 1,4% за рахунок зменшення цін на взуття (на 2,7%) та одяг (на 0,5%). Ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива залишились без змін.
Зростання цін на побутові товари короткострокового користування на 1,7% призвело до подорожчання предметів домашнього вжитку, побутової техніки та поточного утримання житла (на 0,1%).
Ціни на охорону здоров’я зменшились на 1,1% в результаті зниження цін на медичні прилади та обладнання (на 6,2%).
Унаслідок збільшення вартості транспортних засобів (на 0,6%) ціни у сфері транспорту в цілому зросли на 0,2%.
Зниження цін на мобільні телефони (на 1,2%) призвело до зменшення цін у сфері зв’язку в цілому на 0,2%.
Товари та послуги у сфері відпочинку і культури подорожчали на 1,0%, у тому числі послуги відпочинку та спорту – на 3,1%.
На 0,5% зросли ціни на надання освітніх послуг за рахунок підвищення вартості освіти, що не визначається за рівнями (на 2,7%).
Підвищення цін у сфері ресторанів та готелів на 2,9% спричинено підвищенням цін на послуги харчування поза домом (на 3,1%).
Читайте також: У Запоріжжі ще одна школа переходить на змішаний формат навчання. ФОТО
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp