Лише два реальних кандидати в президенти – свіжа соціологія Центру Разумкова і Соціса з’ясувала, що через півтора року після президентських виборів – українці знову бачать у другому турі Порошенка і Зеленського.
Серед тих, хто визначився і піде на вибори, за Володимира Зеленського готові віддати голоси 33,4%, за Петра Порошенка – 17,8%. За Юрія Бойко готові проголосувати 15,7%, за Юлію Тимошенко – 8,8%.
При цьому головною опозиційною політсилою українці назвали «Європейську Солідарність».
Партія Порошенка також лідирує серед політичних сил, які найбільше допомагають у боротьбі з епідемією коронавірусу – так вважають 12,8% українців. 12,5% називають ОПЗЖ, «Слугу народу» — 11,3%, «Батьківщину» — 4,4%, «Голос» — 1,3%, «Українську стратегію Гройсмана» — 1,1%, «Силу і честь», — 1,0%.
Лише кожен п’ятий вважає, що влада робить все, що може для подолання епідемії коронавірусу (21%). Стільки ж українців (21,2%) переконані, що влада нічого не робить. 46,1% вважають, що влада щось робить, але цього недостатньо.
Якби парламентські вибори відбувалися найближчої неділі, то до Верховної ради пройшли б 5 партій: «Слуга народу» — 25,5% тих, хто визначився і піде на вибори, «ОПЗЖ» — 18,3%, «Європейська Солідарність» — 18,1%, «Батьківщина» — 10,4%, «Сила і Честь» — 6,5%. Партія «Голос» не долає 5-відсотковий бар’єр і посідає 8 місце, за неї готові голосувати 2,2% українців.
При цьому 64,8% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, утричі менше – 21,5% вважають, що країна рухається у правильному напрямку.
Основну відповідальність за соціально-економічну ситуацію в країні несе президент Володимир Зеленський – так вважають 40,2% опитаних. 27,4% покладають відповідальність на Уряд, 16,8% — на Верховну Раду, 7,3% — на бізнес та олігархів, 2,1% — на опозицію.
Майже 60 відсотків опитаних підтримують вступ України до Європейського Союзу, чверть українців — проти. Майже половина готові проголосувати за вступ України до НАТО.