У Києві відбулась хресна хода, на яку зібрались десятки тисяч вірян – ФОТО, ВІДЕО

539
Фото: РБК-Україна

Сьогодні, 28 червня, у Києві відбувся хресний хід Української православної церкви Київського патріархату з нагоди святкування 1030-річчя хрещення Русі-України.

Хода розпочалася біля Володимирського собору і завершилася урочистим молебнем на Володимирській гірці.

За порядком у столиці стежили близько 2,5 тисяч правоохоронців. Для запобігання терактів, маршрут, по якому проходять віряни, перевірили кінологи.

Одночасно від Бессарабської площі вирушила колона прихожан Українськоїавтокефальної православної церкви на чолі з митрополитом Макарієм. Ця колонаприєдналася до основної, і вони разом вирушили разом.

У святкуванні дня хрещення Русі взяв участь президент України Петро Порошенко. Він виступив на Володимирській гірці. Президент заявив, що отримання Україною Томосу про автокефалію завершить утвердження її незалежності та самостійності.

“Томос про автокефалію завершить утвердження незалежності України і самостійності нашої держави, зміцнить релігійну свободу, міжконфесійний мир. Він посилить права і свободи громадян … Особливо тих, які зараз перебувають поза спілкуванням зі світовим православ’ям”, – цитує Порошенко прес-служба глави держави.

За словами Президента, мільйони українців очікують якнайшвидшого визнання Автокефальної православної церкви в Україні і готові до нього. Порошенко підкреслив, що автокефалія – ​​це питання української незалежності, питання української національної безпеки і питання всієї світової геополітики.

“Автокефалія – ​​це питання нашої незалежності. Це – питання нашої національної безпеки. Це – питання всієї світової геополітики”, – додав президент.

При цьому Порошенко гарантував, що держава не буде втручатися в церковні справи.

“Я гарантую, що влада не буде втручатися в суто внутрішні церковні справи. Але і заявляю про те, що й іншим державам не дозволимо цього робити. Для того ж вважаю вкрай необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор” , – сказав президент.

Фото: president.gov.ua

Він зазначив, що в сусідній Росії церква “тільки на папері відділена від держави, а насправді вона сама назвалася “скріпою” режиму”.

“Вона повністю і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля. Більше того, сама доктрина “русского мира” народилася в люксових келіях ієрархів Російської православної церкви”, – заявив Порошенко.

Президент підкреслив, що така ситуація є прямою загрозою національній безпеці України, “що просто зобов’язує нас діяти”.

Порошенко запевнив, що віряни і церковні громади самі вирішуватимуть, чи приєднуватися їм до Помісної української церкви.

У свою чергу патріарх Філарет у своєму слові після молебню заявив, що хресний хід, що відбувся у Києві 28 липня, був “найбільшим в історії України”.

Як повідомили у прес-службі МВС, у хресній ході Української православної церкви Київського патріархату з нагоди святкування 1030-річчя хрещення Русі-України взяли участь близько 65 тисяч вірян.

 

Фото: РБК-Україна, Нацполіція

Нагадаємо, 27 липня в центрі Києва пройшла хресна хода УПЦ МП. Організатори заходу заявили про 250 тисяч осіб. Однак у поліції нарахували істотно менше вірян – до 20 тисяч. Хресна хода пройшла без особливих порушень порядку. Під час ходи були затримані три людини.

Крім того, як повідомляє “Прямий”, людям платили, аби вони прийшли на захід та потримали плакати із зображеннями російського імператора Миколи II та російського патріарха Кирила.

200 гривен за участие в крестной ходе московского патриархата в Киеве. Ашотакое?

Опубліковано Романом Доніком П'ятниця, 27 липня 2018 р.

Читайте также: Фото дня: ночью жители Запорожской области наблюдали уникальную «кровавую Луну»

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...