Окупанти доклали чималих зусиль, щоб запустити у Мелітополі роботу так званого обласного суду. Їм потрібні рішення та вироки, щоб надати видимість законності своїм діянням.
Більша частина суддів була завезена рашистами з території РФ, однак у Мелітополі таки знайшлося кілька зрадників, які погодилися піти на співпрацю з окупантами.За допомогою обласного суду місцеві колаборанти планують і надати видимість законності відбирання майна в окупованому регіоні. Вони оголосили, що «безгосподарна» нерухомість буде націоналізована саме через рішення судів. Зазначимо, що відсутність таких не заважає рашистам уже зараз жити у віджатих квартирах і користуватися бізнес-об’єктами мелітопольців, які виїхали.
Що стосується кримінальних справ, то донедавна в місцевому суді заслуховували тільки «побутові» справи — автопригоди, крадіжки, тяжкі тілесні ушкодження та вбивства, вчинені проти приватних осіб.
Тих, кому інкримінували важкі статті, як-от «тероризм», «шпигунство», «диверсійна діяльність», розглядали на території Росії. Здебільшого в Ростові-на-Дону, де величезні терміни вже отримали десятки запоріжців. Але тепер усе змінилося і судити патриотів або випадкових людей (а саме ці категорії і стають об’єктами переслідування) почали у Мелітополі.
З повідомлень у російській пресі стало відомо, що на початку березня так званий «Запорізький обласний суд» засудив обвинуваченого в шпигунстві громадянина України Дмитра Савіна до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.
За версією окупантів, із серпня до грудня 2022 року Савін збирав інформацію про місця дислокації одного з підрозділів Росгвардіі на території Запорізької області, яку передавав українському військовослужбовцю, який діяв в інтересах СБУ.
«Таким чином, він передавав інформацію, яка могла бути використана проти Збройних Сил Російської Федерації», — уточнюється в повідомленні.
Додамо, що Дмитро Савін — житель села Терпіння Мелітопольського району. Він зник у липні минулого року з рідного села. Рідні безуспішно шукали чоловіка, але, як з’ясувалося, він був викрадений рашистами і став фігурантом сфабрикованої кримінальної справи.
Кількість українців, які сьогодні знаходяться у катівнях рашистів, йде на сотні, якщо не тисячі. Вони зазнають витончених тортур і знущань, які витримати можуть не всі. Тому імен деяких жертв фашистів 21 століття так ніхто й не дізнається…
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp