З 15 листопада у потязі сполученням «Запоріжжя—Ужгород» тепер є спецвагон із жіночими купе. Усі місця були розкуплені, а на початковій станції прийняли перших десять пасажирок.
Як функціонує вагон із жіночими купе — дізнавалися кореспондентки Суспільного.
У вагоні передбачено три жіночих купе. Ззовні вони нічим не відрізняються від інших, єдине — там подорожуватимуть лише жінки, пояснює провідниця Алла Ябс:
«Для жінок такі купе безпечніші, і ми будемо намагатися теж робити все, щоб покращити подорож для пасажирів. Я думаю, що буде хороший рейс. Будемо намагатися».
Жителька Запоріжжя Ірина регулярно подорожує до Ужгорода або Львова. Їздить на навчання та до родичів. Вона каже, що у такому купе відчуває себе безпечніше:
«Я спеціально обрала жіноче, оскільки війна змушує подорожувати саме самостійно, і я себе безпечніше набагато відчуваю, коли їду в жіночому купе».
Через безпеку обрала жіноче купе і Катерина, яка їде до Львова, а далі — за кордон:
«Я думаю, це безпека. Коли я подорожую, я завжди їду плацкартом, якщо сама, але якщо з’явилося жіноче купе, то я вибрала його. Зі мною такого не ставалося, але я чула про ситуації, що ставалися з іншими жінками. З кожною це може статися.».
«Відмовляти ми не можемо, людина заплатила за квиток, ми повинні його довезти. Просто не в цьому вагоні, а в іншому».
Валерій вперше керуватиме потягом із вагоном, де є жіночі купе. Каже, що сподівається, пасажиркам такий експеримент сподобається.
Ціна квитків у жіночих купе не відрізняється від інших, а придбати їх можна у застосунку «УЗ», де буде відповідне маркування.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp