У штабі Зеленського працює адвокат Коломойського — розслідування

341
Адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан працює в штабі кандидата в президенти України Володимира Зеленського. Про це йдеться у розслідуванні програми «Наші гроші», оприлюдненому 8 квітня.

За даними журналістів, Богдан, зокрема, був присутній у штабі Володимира Зеленського, у день виборів, 31 березня.

Крім того, журналісти з’ясували, що у Києві на Печерську розташований «секретний штаб Зеленського» — саме туди після перемоги Зеленського у першому турі приїжджали представники його оточення. Також цей «секретний штаб» відвідував адвокат Богдан. Цей офіс не згадується у декларації Зеленського та його партії «Слуга народу» і ретельно охороняється.

У розслідуванні йдеться, що Андрій Богдан — юрист, який у 2014 році отримав посаду радника Коломойського, коли той очолив Дніпропетровщину. Після відставки Коломойського Богдан продовжив працювати на нього. За даними журналістів, з початку 2019 року адвокат щомісяця літав до Ізраїлю, де нині живе і тримає офіс Ігор Коломойський.

«Скоріш за все, Богдан літав саме до нього. Коломойський переїхав до Тель-Авіва наприкінці минулого року, до того мешкав у Женеві»,стверджують журналісти.

У розслідуванні наголошується, що до Женеви у 2018 році Богдан літав щонайменше 20 разів. «Через тиждень. Як на роботу», — каже журналіст-розслідувач.

Після з’ясованого журналісти намагались запитати у представників штабу Зеленського, яке Богдан має до нього відношення. У Зеленського ж його називають «давнім другом, який забіг підтримати шоумена». «От тільки функції Богдана у штабі взагалі не приятельські», — наголошують журналісти.

3 квітня, після підрахунку результатів виборів у першому турі, Андрій Богдан завітав на зустріч з директором НАБУ Артемом Ситником. Зустріч, за даними журналістів, організував голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін, який у свою чергу підтвердив це та пояснив, що «цю зустріч не було сенсу анонсувати».

Прес-секретар НАБУ Світлана Оліфіра підтвердила, що Богдан як представник штабу Зеленського брав участь у зустрічі з Артемом Ситником. За її словами ця зустріч була ініційована командою Зеленського, вона також підтвердила, що цю зустріч не анонсували.

«Питання які обговорювались на зустрічі — вони були загального характеру, стосувались взагалі діяльності антикорупційних органів і їхньої взаємодії»,сказала Оліфіра.

Чому на зустріч прийшов саме Богдан, а не Зеленський, у НАБУ порадили звертатись безпосередньо до Богдана, або штабу Зеленського. Журналістам не вдалось сконтактуватись з Богданом. Поставити це питання Зеленському журналістці не вдалось, оскільки її відштовхнула охорона Зеленського.

Зазначимо, Володимир Зеленський неодноразово заперечував свою залежність від олігарха Ігоря Коломойського і стверджував, що є бізнес-партнером олігарха.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...