Знайшли спосіб вивести перевізників з “тіні”

83

В Україні запустили інтерактивну карту автобусних маршрутів. Вона дозволяє отримати інформацію про маршрути і зупинки автобусів по всій країні.

“У сфері автобусних перевезень працює близько 20 тис. Пасажирських перевізників, які обслуговують за рік понад 100 тис. Пасажирів. Більш 30-40% з них працюють в тіні. Ми думаємо, що завдяки цьому сервісу вдасться знизити цей відсоток”, – зазначив міністр інфраструктури Омелян.

За його словами, реалізація цього сервісу не коштувала платникам податків ні копійки, тобто державні кошти на це витрачені не були. Карта була реалізована Агентством журналістики даних в рамках проекту USAID “Прозорість та підзвітність в державному управлінні та послугах/TAPAS”.

За допомогою сервісу можна отримати інформацію про автобусні маршрути і зупинки, а також пункти перетину кордонів. Всього на мапі реалізовано майже 4 тис маршрутів.

“Відкриття даних про ліцензії на перевезення пасажирів і вантажів сприяло створенню сервісу, за допомогою якого тепер кожен бажаючий може за лічені секунди перевірити легальний перевізник чи ні. І на підставі цієї інформації може приймати рішення довіряти йому своє життя чи ні”, – зазначив Олександр Риженко, голова Держагентства з питань електронного уряду.

 

загрузка...