В Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті № 2 готуються до нового навчального року. Наводять лад у підземних класах та планують обладнати додаткові приміщення для офлайн-навчання.
Як розповіла т. в. о. директора школи-інтернату Наталія Кисла, у спеціальному закладі навчають дітей з особливими освітніми потребами. Їм потрібні відповідні умови та інклюзивне середовище. Навчання у змішаному форматі тут розпочали ще в минулому навчальному році. Вже помітні позитивні зміни. Це відзначають як вчителі, так і батьки.
– В нас є досвід навчання в змішаному форматі. Для дітей з особливими освітніми потребами дуже важливе живе спілкування з однолітками та вчителями. Це дає великий поштовх для розвитку школярів, вони краще засвоюють матеріал, – розповіла Наталія Кисла.
Загалом в школі-інтернаті у 18 класах навчаються 197 дітей. Освітній процес відбувається у дві зміни.
– На початку повномасштабного вторгнення ми набрали перший клас. Цілий рік навчалися в дистанційному форматі. Це найважливіший час в житті першачків. Їм потрібно засвоїти багато нових навичок, і це дуже складно. Але коли перейшли до навчання в змішаному форматі, в нас відбувся справжній прорив. Школу ніщо не замінить, – вважає вчителька початкових класів Анжеліка Скобенко.
Освітянка пояснила, що в закладі з дітьми працюють фахівці. Допомагають їм опановувати нові знання та адаптуватися до життя. В умовах дистанційки цим опікувались батьки.
В укритті школи – 3 класи. Там створені умови для комфортного перебування дітей з урахуванням особливостей їхньої поведінки. Облаштовано санвузол, вентиляцію та доступ до інтернету. Керівництво закладу створило запас води й закупило павербанки на випадок вимкнення світла. Є й резервне освітлення, щоб діти не панікували та не лякалися темряви.
– Ми робимо все для облаштування затишних класів. Щоб наші особливі дітки відчували себе, як вдома, і могли безболісно адаптуватися до умов навчання. В нас сучасна школа з відповідним обладнанням, тому дітям тут цікаво. Все навчання відбувається через гру, – розповіла вчителька Анжеліка Скобенко.
Шкільне укриття розраховане на 100 осіб. В подальших планах – відремонтувати ще 3 додаткові приміщення. Це дозволить збільшити кількість учнів, що зможуть навчатися офлайн.
– Триває розробка проєктно-технічної документації для надання нашим приміщенням статусу протирадіаційного укриття. Плануємо також провести ремонт, під час якого облаштуємо додаткові приміщення для навчання наших дітей. Було б чудово покращити умови і в наявних класах, – відзначила Наталія Кисла.