У суспільстві заговорили про недоліки законопроєкту хімічної кастрації педофілів

216
Фото - ілюстрація

Нещодавно ЗМІ все більше розповідали про розкриття злочинів скоєними щодо дітей. Після оприлюднення інформації серед суспільства почало наростати невдоволення. Люди вимагали більшого покарання для зловмисників. Врешті-решт у Раді нардепи проголосували за законопроєкт №6449. Відтепер злочинців чекатиме покарання у вигляді позбавлення волі мінімум на 15 років. Їх прізвища публічно публікуватимуться у відкритих державних реєстрах, а також засуджених чекатиме хімічна кастрація без права на відмову.

Після, того як це все прийняли активісти, журналісти та деякі депутати почали розбиратися. Виявилося, нардепи більше діяли з популістичною метою. Зокрема, столична журналістка Маргарита Тулуп на своїй сторінці у Facebook написала, що сама хімічна кастрація сексуального потягу до дитини не позбавить.

«Вітаю нас. У боротьбі з педофілами Україна поборола здоровий глузд. І стала першою державою, яка перетворить лікування на покарання. Педофілія – психічний розлад. Так нам говорить Міжнародна класифікація хвороб, якою ми і пів світу користуються. А хвороби передбачають лікування. 

Сексуальні злочини щодо дітей вчиняються не завжди психічно хворими – педофілами. Це можна зрозуміти, якщо дати собі труду поверхнево вивчити медичну літературу ти кримінальну статистику.

Є друга, але високоінтелектуальна класифікація – Американської психіатричної асоціації. У ній розділяють педофілію і педофілічний розлад. Розлад – це коли людина починає чинити протиправні дії щодо дітей. Бо взагалі-то є значна кількість людей, які відчувають (чи бодай один раз відчували) потяг до дитини і уявляли себе з нею, але до протиправних дій не вдаються. Не буду наводити статистику з опитувань, бо мені однаково ніхто не повірить.

Так, у світі використовують кастрацію. Але. По-перше, по відношенню до людей з розладами психічного потягу, до людей, з психіатричним діагнозом. По-друге, як альтернатива покаранню (якщо злочин було скоєно вперше). В деяких країнах кастрація замінює лікування в психлікарні. Але головне: кастрація завжди супроводжується додатковим лікуванням. Лише це не призведе до подальших злочинів. І навчить людину повністю себе контролювати в майбутньому.

Що відбулося в Україні? 

В Україні лікування стало покаранням. На це під аплодисменти медіа та людей, які їдять макарони перед телевізором, погодилися 247 нардепів. Вони вирішили, що хімічна кастрація буде обов’язковою для всіх. Незалежно від того, чи має людина психічний розлад. Хто і як буде робити кастрацію? Що буде, окрім неї? Начхати!
А ще у законі передбачений публічний реєстр “педофілів», – наведено слова авторки.

Експерт Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін зазначив, що документ має декілька вагомих недоліків.

«Кастрація – це дорога і тривала процедура. У законі не сказано, яке відомство її робитиме, і хто розпоряджатиметься коштами. В умовах відсутності грошей на діаліз та інсулін не зрозуміло, як здійснюватимуть процедуру дострокового звільнення, якщо не буде препарату»

Фахівець нагадав, сьогодні в Україні не існує експертизи встановлення діагнозу «педофіл» (фахівці говорять, що зі 100% тих, хто вчиняє статеві злочини проти дітей, педофільний розлад мають від 45 до 50%), проте і це, на його думку, не є найбільшою проблемою закону.

«Найсумніше – цей закон спрямований на “секс-хижака”, що блукає вулицею, тоді як більшість випадків педофілії відбувається в сім’ях і в інтернеті. Величезна кількість дорослих сьогодні навіть не усвідомлюють, що вони були жертвами секс-насильства. Закон нічого не говорить про те, як має будуватися робота щодо запобігання таким злочинам, хто і як повинен навчати дітей уникати ризиків. Він нічого не додає ні до профілактики таких злочинів, ні до роботи правоохоронних органів стосовно їхнього розслідування. Спробуйте зареєструвати повідомлення, що вашу дитину переслідує в інтернеті хтось, і ви все відразу зрозумієте», – підсумовує Кобзін.

Нагадаємо, останнім часом у Запорізькій області розкривається більше справ, де від дорослих страждають неповнолітні. 19 червня, жінка звернулась до поліції, із заявою про зґвалтування 6-річної дівчинки. Через декілька днів того ж місяця, працівники Придніпровського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Запоріжжя встановили, що 23-річний чоловік поширював дитячу порнографію та гвалтував 2-річну дитину. У Хортицькому районі Запоріжжя раніше судимий чоловік в під’їзді зґвалтував 12-річну дівчинку.

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...