У Запоріжжі через завод «Кремнійполімер» назріває техногенна катастрофа: громадяни збираються на мітинг

718
Фотоілюстрація

За інформацією сайту «Акцент» на такому важливому об’єкті, як завод «Кремнійполімер» (Заводський район), практично немає охорони. Відповідно на територію підприємства може зайти будь-хто, що може призвести до техногенної катастрофи. У зв’язку з цим, до початку 47-ої сесії Запорізької міськради небайдужі громадяни мають зібратися на мітинг. Засідання відбудеться сьогодні, 29 січня.

Раніше «Кремнійполімер» був найбільшим національним підприємством на території СНД та єдиним виробником кремнійорганічної продукції в Україні. Потихеньку він прийшов в занепад. Якщо в кращі часи там працювали до 1800 осіб, то на сьогодні всього декілька десятків. Працівникам систематично не виплачують заробітну плату. Люди не задоволені тим, що підприємство ніяк не приватизують.

І як ми вже зазначали на такому стратегічно важливому об’єкті, за словами працівників заводу, практично немає охорони. Запоріжжя на грані екологічної та техногенної катастрофи.

«Для безпечного прийому, зберігання і випаровування рідкого хлору необхідно дотримуватися правил зберігання транспортування рідкого хлору. В даний час дана технологія не дотримується, волога потрапляє в танки й відбувається утворення найсильнішої соляної кислоти, ніхто не знає, коли посудина зберігає рідкий хлор продірявиться і рідкий хлор витече в атмосферу. Не працює санітарний контур, який повинен нейтралізувати надлишковий тиск в хлорних танках при необхідності, а це значить, що при перевищенні тиску його скинути можна хіба що тільки в атмосферу. Також на ділянці складу хлору розібрана і розкрадена система «Зрошення хлорної хвилі». Це система, яка при виникненні витоку або розгерметизації танка або цистерни подачею води збиває газоподібний хлор перетворюючи його в кислоту, після чого стікає в каналізацію. У ДСНС Запорізької області прекрасно розуміють, що це і чим може загрожувати», – розповів журналістам «Акценту» співробітник підприємства Олексій.

Хлор дуже небезпечний для всіх живих організмів, його навіть використовували в бойових діях під час Першої світової війни. Вдихання цієї речовини призводить до хімічного опіку дихання шляхів, спазму бронхів. У великих дозах – миттєва смерть всього живого.

Тільки обране для вас у нашому телеграм канал

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...