У Заводському районі Запоріжжя перейменували ще одну вулицю, назва якої була пов’язана з росіїю. Відповідне рішення депутати міськради підтримали у ході останнього пленарного засідання сесії, котре відбулося минулого тижня. Відтак, вулиця Орловська отримала назву Яхт-клубна.
У відповідності до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи витяг з протоколу засідання робочої групи по створенню реєстру урбанонімів в місті Запоріжжя і результати інтерактивного голосування громадськості, з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, задля якнайшвидшого подолання наслідків російського імперського минулого і збереження національної культурної спадщини та історичної пам’яті нашої держави, Запорізька міська рада вирішила:
- перейменувати вулицю Орловську на вулицю Яхт-клубну;
- внести зміни до Переліку найменувань урбанонімів на території міста Запоріжжя, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 29.05.2019 №38…
Нагадаємо, у Заводському районі центральну вулицю у радянські часи назвали на честь Лізи Чайкіної — росіянки та секретарки Пенівського райкому комсомолу Калінінської області росії. Вона ніякого відношення до Запоріжжя не мала. Закон про «декомунізацію» набрав чинності у 2015 році, проте топонім залишався чомусь без змін.
29 листопада під час 21 сесії Запорізької міської ради депутати схвалили проєкт рішення про перейменування вулиці Лізи Чайкіної на честь героя Української Повстанської армії Мирослава Симчича.
Раніше депутат Павло Варванський виступив із ініціативою перейменувати цю вулицю на честь Героя України, сотенного бійця УПА з псевдонімом «Кривоніс» — Мирослава Симчича, який провів понад 32 роки у радянських таборах.
Мирослав Симчич, на честь якого перейменували вулицю на Кічкасі, має пряме відношення до Запоріжжя та Заводського району.
«Після звільнення з таборів, до яких був перший раз засуджений на 25 років, Симчич жив та працював у Запоріжжі. У Західну Україну повертатися було заборонено. У нашому місті Симчич одружився з Раїсою Мороз — робітницею металургійного заводу «Запоріжсталь». Тут працював і сам Мирослав.
У 1994 році переїхав до Коломиї, звідки був родом. Був реабілітований у 2017 році, а ще за п’ять років сотенний УПА був нагороджений званням Героя України. Мирослав Васильович пішов у засвіти в січні цього року. Йому було 100 років», — зазначає історик Роман Акбаш.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp