Після того, як у Запоріжжі з 1 грудня змінили час комендантської години (тепер він розпочинається з 23.00), побільшало випадків затримання містян, які опинились на вулицях під час комендантської години. Тобто, тих людей, які скоїли правопорушення.
За інформації ГУНП у Запорізькій області, за три останні доби 47 жителів міста порушили режим комендантської години.
«За всіма фактами правоохоронці провели перевірки та роз’яснювальну роботу з громадянами», — йдеться у повідомленні.
Про вручення повісток до військоматів у повідомленні не йшлося.
Проте якщо документів у порушників немає, поліція має право затримати громадянина та доставити до відділку для встановлення особи.
Правового механізму для притягнення до відповідальності підприємців при недотриманні обмежень теж поки немає. Про необхідність ввести штрафи для порушників знов заговорили після нещодавніх скандалів у Києві та регіонах, пов’язаних з роботою ресторанів під час комендантської години.
27 жовтня 2023 у Верховну раду внесли законопроєкт №10195, яким пропонується встановити адміністративну відповідальність для громадян та підприємців, які не дотримуються правил у комендантську годину. Документ було напрацьовано МВС та Нацполіцією України.
Відповідно до законопроєкту, для громадян порушенням комендантської години є перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень.
Штраф – від 8,5 тис. до 17 тис. грн. При повторному порушенні протягом року – від 17 тис. до 34 тис. грн.
Суб’єктам господарювання загрожує відповідальність при порушенні спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану.
Штраф – від 51 тис. до 102 тис. грн. При повторному порушенні протягом року – від 170 тис. до 340 тис. грн…
***
Нагадаємо, у Мелітополі російські нацисти демонтували пам’ятник Тарасу Шевченку.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp