Такий проєкт — перший в Україні та у разі успіху буде поширений. Головне, як кажуть медики, рак — це не вирок. Особливо, якщо він вчасно виявлений.
Як це відбувається – бачили журналісти Forpost.
Зараз це важливо ще й через те, що в Україні значно зросла захворюваність на онкологічні захворювання через хронічні стресові розлади у населення та через погіршення екології. А для прифронтового міста це вкрай актуальне.

Тетяна Шастун, сімейна лікарка ЦПМСД 8 розповідає: «У нашому центрі проводиться скринінгове обстеження для раннього виявлення раку: раку молочної залози у жінок, раку передміхурової залози у чоловіків, раку легень, а також раку шийки матки і колоректального раку».

Мамографія для жінок після 45 років — для виявлення раку молочної залози.
ПСА (простат-специфічний антиген) для чоловіків — для виявлення раку передміхурової залози.
Флюорографія — для скринінгу раку легень, особливо для курців або осіб з високим ризиком.
Пап-тест — для раннього виявлення раку шийки матки у жінок.
Колоноскопія та аналіз калу на приховану кров — для скринінгу колоректального раку.
Ці скринінгові програми є безкоштовними, що є важливим для доступності медичних послуг широким верствам населення. Ці програми мають чіткі критерії для різних груп ризику, що дозволяє ефективно використовувати медичний ресурс.

Зараз до центрів медико санітарної допомоги вже почали звертатись перші відвідувачі. Зокрема, Олександр, каже, що такий тест здає вперше.
«Мені вже за 50 років. І лікар сімейний мені порадив обстежитися. Я дуже задоволений і навіть здивований, що все дуже швидко пройшло та безоплатно. В наші часи про здоров’я треба дбати», — говорить Олександр.
Аби пройти скринінг, треба звернутись до будь-якого сімейного лікаря.
Славко Твердохліб, фото та відео автора
Більше новин в телеграм: t.me/forpost_zp