У Запоріжжі невідомі спиляли огорожу навколо двохсотрічної Тарасової груші

391
Тарасова груша
Тарасова груша. Фото: facebook.com

У Запоріжжі без захисту залишилася Тарасова груша, під якою любив сидіти Кобзар, коли у серпні 1843 року гостював у запорозького козака Прокопа Булата.

Про це у соцмережі повідомляє мешканець Запоріжжя Андрій Горевий. Невідомі спиляли металеву огорожу навколо груші, яка вже понад 200 років росте у Вознесенівському районі міста. Паркан захищав дерево близько 50 років.

“Вчора (8 березня – прим. ред.), коли проходив повз неї, у мене аж серце йокнуло, бо металевого огородження вже немає… Чи то металоломщики, чи то нові власники-забудовники землі запорозької готуються її позбутися…”, – пише Андрій Горевий.

Фото: facebook.com

До цього було так:

Фото: facebook.com

Як пише Depo.Запоріжжя, Тарасову грушу знайшов запорізький краєзнавець Юрій Вілінов. Він отримав підтвердження, що ця груша зростала саме на подвір’ї запорожців Булатів, де у серпні 1843 гостював Тарас Шевченко.

Зараз це легендарне дерево, на жаль, не є пам’яткою історії, але для місцевих воно сакральним місцем. Зокрема, під Тарасовою грушею проводиться запорізький фестиваль “Тарасове Запоріжжя”.

Фото: Depo.Запоріжжя
Фото: Depo.Запоріжжя

Читайте також: Фотофакт: в історії з будівництвом ТЦ біля Цирку у Запоріжжі з’явилися нові обставини

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...