Сьогодні, 29 травня, в обласному Медіацентрі при ОВА відбувся брифінг директорки Департаменту освіти та науки обласної військової адміністрації Людмили Бухаріної. Вона розповіла, як освітній процес вдалося адаптувати під час повномасштабної війни, повідомляє пресслужба відомства.
На сьогодні всі заклади дошкільної освіти працюють дистанційною. На думку Бухаріної, це, звісно, неприйнятна форма роботи для дошкільного закладу, але зважаючи на сьогоднішню ситуацію по-іншому не можливо.
«Тут в першу чергу питання до батьків, наскільки відповідально вони ставляться до виховання своєї дитини. Настільки ж активно вони будуть долучатись до навчання».
Одна з причин, чому не можуть запустити змішаний чи очний формат — це укриття. Виявилось, що заклади дошкільної освіти найменше забезпечені сховищами.
«На сьогодні це найбільш чутливий момент, який надзвичайно повільно вирішується. Хотілося б більше ефективності».
До великої війни на території області нараховувалось 496 закладів загальної освіти, зараз з них функціонують 416. Загалом в області понад 148 тисяч школярів, які здобувають навчання у дистанційному форматі. У п’яти закладах середньої освіти інтернатного типу було відновлено очне навчання, оскільки тут діти потребують специфічного навчання.
У Запорізькій області працюють 29 закладів професійно-технічної освіти. 17 з них були евакуйовані до м. Запоріжжя. Складна ситуація склалася з промислово-економічним коледжем, через те, що значна частина педагогічного складу сколаборувала разом з керівництвом.
За втручання обласної військової адміністрації й підтримки Міністерства освіти та науки України, заклад було перереєстровано, завершено процес видачі дипломів випускникам, а згодом — відновлено навчальний процес. Коледж готується до нової вступної кампанії.
Цього року НМТ буде проходити в укриттях, щоб захід не затягувався на весь день через постійні тривоги.
«Цього року вступна кампанія буде організаційно складна для нас. Йде підготовка до складання НМТ, зареєстровано 6156 учасників, які бажають його пройти саме в Запоріжжі. Це надзвичайно велика кількість, яка потребує великого обсягу організаційних та технічних зусиль», — розповіла посадовиця.
Нагадаємо, станом на 28 квітня в Україні 3198 закладів освіти постраждали від бомбардувань. 286 з них зруйновано. У Запорізькій області зруйновано 174 об’єктів, а 11 — пошкоджено.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp