У квітні минулого року українці обрали нового Президента країни проголосувавши в другому турі виборів за кандидата Володимира Зеленського.
Яскрава піар-кампанія, емоційні відеозвернення, здача аналізів та дебати на стадіоні замість традиційних теледебатів — це те, що сьогодні згадають всі, хто стежив за виборчим та передвиборчим процесом. А ще — обіцянки, які лунали від Володимира Зеленського, слід зазначити без перебірливо та доволі сміливо. «Заробітні плати у розмірі 4000$. Зниження комунальних платежів. Припинення війни (маємо згадати шляхом — «просто перестати стріляти»). Тюрми для корупціонерів. Зростання економіки через залучення іноземних інвестицій», та ще багато всього іншого.
Тільки ворог України не хотів би здійснення майже всього обіцяного. Українці вкотре повірили, сьогодні вже розуміють — в диво, яке мав вчинити, напевно, месія.
Далі були обіцянки сформованого Зеленським та Верховною радою Уряду про нові робочі місця та зростання економіки на 40%. З часу народження надії та надання потужного кредиту довіри пройшов майже рік. Що Україна отримала насправді та чи живе надія в серцях українців сьогодні? Про це розказали сьогодні під час брифінгу ТОП спікери Запорізького осередку обласної організації політичної партії «Європейська Солідарність».
Нардеп восьмого скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко приділив увагу питанням зовнішньої політики, стану економіки та інвестицій, боротьбі з пандемією COVID-19 та ролям нових облич в команді Зеленського. Ігор Артюшенко нагадав, що вперше з 1991 року в Україні була сформована монобільшість і це дало можливість Володимиру Зеленському розставити на всі найвищі посади в країні своїх людей, тож можливість та шанси виконати усі обіцянки в Зеленського були найвищі з часу отримання Незалежності.
Уся вертикаль влади, після проведення виборів до Верховної ради сконцентрувалася в одних руках, власне в руках Зеленського. У нього були всі шанси, а головне — можливості провести, як вони люблять казати, — турборежимні реформи, знищити корупцію, підняти економіку країни та все те, що було обіцяним. Сьогодні говорити, що хтось заважав, чи були суперечності, чи не вистачило голосів у Парламенті, щоб втілити бажання в реальність Зеленський не може. Він сам привів усіх за ручку і посадив на зручні місця високопосадовців. Тепер це його особиста відповідальність! — каже Ігор Артюшенко.
На думку спікера жодних кроків у напрямку розвитку країни, продовження чи започаткування реформ за рік президентства Зеленського не було зроблено.
«На моє глибоке переконання позитивних дій протягом року не було. Ми про це говорили і попереджали, але дослухалися лише частина українців» — каже Артюшенко
Політик вважає, що відсутність позитивного результату це наслідок того, що в Зеленського немає фахівців та компетентних людей у команді.
«У політиці має бути команда зі спільними ідеологічними світоглядами, завданнями, баченнями та найголовніше — усвідомленням того для чого вони там, де є зараз. Команда має мати єдине бачення того будинку під назвою Україна. Якщо ти не знаєш який будинок хочеш збудувати, то ти ніколи його не збудуєш, як би часто не змінював виконробів, робітників та самих матеріалів для будівництва. Власне все це зараз відбувається в команді Зеленського, яку він часто змінює і продовжуватиме це робити, щоб мати на кого скинути всю провину і хоч якось тримати власний рейтинг. Володимир Зеленський якось зізнався, мовляв: «У мене немає часу, щоб думати стратегічно». Очевидно стратегії дійсно немає, тому все виходить хаотично та неорганізовано» — вважає Ігор Андрійович.
Олександр Константинов — голова Запорізької міської організації партії «Європейська Солідарність» та голова фракції «ЄС» у міській раді наголосив на згортанні децентралізації за останні 12 місяців та різке падіння економіки України.
«Починаючи з 2014 по 2018 рік бюджет Запоріжжя зріс втричі. За цей час місто збудувало аеропорт, витративши 2 мільярди гривень, закупило значну кількість транспорту, який зараз працює на маршрутах, коштом місцевого бюджету ми ремонтували дахи, ліфти, закупляли медичне обладнання. У 2020 році бюджет міста зменшився щонайменше на 1 мільярд гривень, бо центральна влада вирішила забирати кошти до державного бюджету. Сьогодні місцеві бюджети порожні, не вистачає коштів на такі життєво важливі сфери як освіта та медицина.
Ще одне, що хотілося б зазначити — це падіння економіки, до того ж катастрофічне. До початку 2019 року бюджет країни зростав 12 кварталів поспіль. За рік президентства Зеленського ми маємо дефіцит державного бюджету в 300 мільярдів гривень, такої цифри ми не мали навіть у 2014 році, коли почалася війна та ми втратили значну частину української економіки, яка була зосереджена на сьогодні окупованих територіях. Загалом — рік Зеленського це рік цинізму та брехні. На зустрічах з людьми я часто чую питання про заробітні плати в 4 тисячі доларів, зниження вартості комунальних послуг, збільшення пенсій.
Щоб втримати рейтинги центральна влада, окрім того, що забрала частину коштів з місцевих бюджетів, перекладає виконання своїх обіцянок на місця. Скажімо, ми добре пам’ятаємо обіцянку виплатити 300% надбавки медикам, які працюють із зараженими коронавірусом, так от сьогодні на місцях вже органи місцевого самоврядування думають як зробити ці виплати. Зеленський за рік президенства зміг об’єднати усіх депутатів місцевих рад у негативному сприйнятті ними власних дій» — повідомив Олександр Константинов.
Офіцер запасу та підприємець Валерій Прозапас наголосив на жахливій помилці Зеленського у стосунках з країною-агресором.
«Політика Зеленського по замирюванні перед Путіним зазнала повного фіаско. Я знайшов статистику кількості загиблих на Донбасі бійців за 2018 та першу частину 2019 років, і впевнено можу сказати — за рік президентства Зеленського загинуло стільки ж бійців як за рік до нього. Просто перестати стріляти не вдалося і не могло вдатися, це була або наївне сподівання Зеленського, або як і більшість його слів — солодкою брехнею для мас. Про кількість обстрілів та поранених інформації актуальної просто немає, тож однозначно про це говорити не можна, але чомусь здається, що їх більше, а ніж було»- зауважив Валерій Прозапас.
Спікер також розказав про звільнення професійних військових з лав ЗСУ, через неприйняття кадрової політики людей Зеленського.
Голова Запорізької обласної Ради ветерані АТО Андрій Хімічев пригадав про переслідування військових та волонтерів, тих, хто боровся за Україну і продовжує це робити.
«Якщо на початку президентства Зеленського більшість ветеранів були в опозиції до влади, то тепер ми в жорсткій опозиції!» — сказав Хімічев
Наприкінці брифінгу народний депутат України восьмого скликання Ігор Артюшенко озвучив ті питання, які поставив Зеленський на стадіонні під час дебатів тоді ще чинному Президенту Петру Порошенку.
«Зеленського дійсно вважаю гарним актором, він справді ефектно та дуже професійно вплинув на виборця під час дебатів на стадіоні перед другим туром виборів. Він поставив Петру Олексійовичу Порошенку ряд запитань, я їх тоді записав і сьогодні прошу Зеленського відповісти на них»- сказав Артюшенко.
Послідовні українці вже поширюють ці запитання у соціальних мережах, тож Форпост також їх пригадає.