Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 7198 “Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації”.
За словами директора департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА Віталія Литвиненко, компенсацію зможуть отримати фізичні особи — громадяни України:
Власники квартир, інших житлових приміщень, приватних житлових, садових та дачних будинків.
Замовники будівництва приватних, садових та дачних будинків.
Фізичні особи, які здійснили інвестування та фінансування житлового будівництва (об’єкти не прийнято в експлуатацію).
Члени житлових кооперативів, які викупили житло, але не оформили право власності на нього.
Спадкоємці вищевказаних осіб.
«Розглядати заяви та приймати рішення про надання або відмову в наданні компенсації за знищене майно будуть Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації. Вони створюватимуться виконавчими органами місцевого самоврядування», — повідомив Литвиненко.
У законопроєкті також зазначається, що компенсацію можна буде використати протягом 5 років для придбання нового житла, інвестування будівництва житла на первинному ринку, будівництво приватного, садового, дачного будинку.
Проте, отримувач компенсації не може:
Отримати гроші “на руки”.
Придбати нежитлові приміщення.
Продати отримане житло протягом 5 років.
Бути іноземним громадянином.
Бути юридичною особою.
Мати судимість за злочини проти основ національної безпеки.
Входити до держав санкційних списків.
Бути позбавлених отриманих коштів, окрім як за рішенням суду.
Заяви на виплату компенсації приймаються протягом воєнного стану та протягом року після його припинення або скасування. Вона може бути подана в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, додаток Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, а також в паперовій формі через ЦНАП, органи соціального захисту населення або нотаріуса.
Подача заяви про надання компенсації здійснюється незалежно від місця проживання фізичної особи або місцеперебування юридичної особи.
Віталій Литвиненко акцентував, що закон вже передано на підпис президентові України. Він набере чинності через два місяці з дня його опублікування.
Нагадаємо, за рік у Запорізькій області (включно з Запоріжжям) мали місце щонайменше 2881 артилерійський та ракетний обстріл. Внаслідок артобстрілів та бойових дій було пошкоджено щонайменше 8484 об’єктів цивільної інфраструктури:
Вид об’єктів | Кількість |
Будівлі житлово-побутового призначення | 5970 |
Будівлі освітньо-виховних закладів | 123 |
Будівлі лікувально-оздоровчих закладів | 44 |
Будівлі державних установ | 55 |
Будівлі культурно-розважальних закладів | 23 |
Будівлі культового призначення | 19 |
Як вже повідомляв «Форпост», тема відсутності житла для мешканців будинку, в який 2 березня потрапила рашистська ракета, підняла справжній шквал в соц-мережах. Тоді т.в.о. мера Куртєв заявив, що у Запоріжжі проживає понад 200 тисяч переселенців, тож в місті нема куди відселяти людей, які втратили житло через ракетні удари. Після відео, яке вчора виклала на своїй сторінці в Інстаграм фотограф Анна Прус, жителька постраждалого будинку, інтернет буквально вибухнув негативом в бік міської влади.
Вчора, 6 березня, мешканці розтрощеного російськими нацистами будинку зустрілись з представниками міської влади, щоб обговорити нагальні питання: розселення мешканців, яким немає де жити, отримання актів обстеження пошкодженого майна, оформлення фінансової допомоги, оформлення статусу ВПО, оплати за послуги ЖКХ у непридатних для проживання квартирах, подальшої долі будинку, тощо.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp