Підприємця з інвалідністю Олександра Приходька хочуть позбавити засобів для життя, при цьому закрити 5 робочих місць та позбутися майже 10 000 гривень надходжень до бюджету щомісяця.
Два дні тому, на сайті Запорізької міської ради з’являється інформація про те, що черговому підприємцю наказали забрати свою торгову точку і припинити діяльність на сьогоднішній локації. Новину подали гордо, наче це чергове досягнення і всі повинні дякувати міській владі, за те, що кіоска, до якого завжди стояли черги тепер не буде! Практично усі, хто влітку, чи взимку прогулювався на Райдузі, купували у цього підприємця напої. Сьогодні там ще продається смачна італійська кава та якісний і натуральний чай.
У пана Олександра працює 5 найманих працівників, які офіційно працевлаштовані, яким йде стаж, а бюджет отримує щомісячні надходження. З цієї точки на прибирання парку «Райдуга» щомісяця виділяють 2300 гривень. Скільки міг Олександр Приходько, торгував у кіоску сам, але хворі ноги та необхідність періодично лягати під крапельниці, змусила чоловіка підшукати продавців. Як людина, яка була активним учасником запорізького Майдану та безкоштовно роздавала учасникам напої на площі, пан Олександр не міг обманювати державу і свідомо оформив підприємницьку діяльність правильно, а тому доводиться платити до бюджетів чималу суму. За словами підприємця, торгова точка не створювала жодних незручностей, біля неї завжди чисто, а продукція якісна:
«Наскільки міг, максимально відгородився від різноманітних структур, щоб менше з ними контактувати і щоб менше бути винним комусь. Для організації моєї діяльності я не просив нічого, тільки місце, де можна поставити точку. Я розумів, що часто хворію, а моїх 1500 гривень, які отримую по інвалідності, на лікування не вистачить. Щоб не стояти у переходах і не просити грошей на ліки, я продав автомобіль і організував собі місце можливого заробітку.
Коли постало питання підключення електроенергії, мені сказали — потужностей не вистачає для вас! Для всіх, хто стоїть на Райдузі вистачає, а для мене ні? Гаразд! Поставив сонячні батареї, споживаю альтернативну енергетику, але в корупційних схемах участі не беру і на «договорняки» не погоджуюся. Зараз, нова історія і знову мені пропонують домовлятися, кажуть, що плачу своїх 10 тисяч не туди!» — поділився Олександр Приходько.
В якості аргументу, за словами бізнесмена, представник Вознесенівської районної ради надав неправдиву інформацію.
У травні минулого року Вознесенівська районна адміністрація приймає рішення прибрати дві торгові точки, які локалізуються внизу парку. Про своє рішення підприємцям не повідомляють. У той же час, договір, який надавав право працювати повинен був закінчитися у листопаді минулого року. Пан Олександр пам’ятав про закінчення дії договору, а тому, як тільки прийшов час, звернувся за його поновленням. По закону, за умов наявності інших претендентів на місце, сьогоднішній підприємець має право на першочергове отримання дозвільних документів. Олександру Приходьку відмовили, посилаючись на рішення Вознесенівської районної ради. А коли він запитав у представника самої адміністрації, з яких причин вони заборонили розміщення ТТ, йому збрехали! Послалися на відмову поліції надати дозвіл для розташування у цьому місці хоча б однієї точки. Із зібраною інформацією Олександр Приходько, разом із своєю юристкою прийшли на постійну комісію з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів.
На комісії депутати прийняли рішення звернутися з поліції за підтвердження чи спростуванням інформації стосовно свого рішення, а також написали звернення до міського голови. Поліція відповіла — нічого подібного, нас ніхто не запитував і заборон ми не видавали! Міський голова Володимир Буряк, за словами підприємця, не відповів досі. Пройшло вже кілька місяців, за цей час комісія вже вдруге зверталася до мера, але — мовчанка.
Сам Олександр Приходько, його партнери та люди, які підтримують у цьому питанні припускають, що місце звільняють під своїх. Або усувають конкурентів для підприємця, який стоїть вище. Поза диктофонами і камерами, нам сказали, що у гостя, який прийшов виганяти підприємця прозвучала фраза: «Мер «Райдугу» буде будувати і він не дозволить щоб «бариги» билися за місця!», пізніше запропонували, що ситуація, яка склалася вирішується у кабінеті першого заступника мера Сергія Мішка. Сам же підприємець запевняє, що до нього протягом півроку приходити, спочатку пропонували домовитися з ким треба, пізніше погрожували і залякували дівчат, які працюють продавцями. Запевняли, що Олександр Приходько платить не туди, куди треба, а тому підлягає знесенню.
Подібну інформацію також написала у соціальних мережах жінка, яка представилася нам партнеркою Олександра Приходька Вікторія Верозубова Сус.
https://www.facebook.com/sus.viktoriya/posts/1930286177021581
Під час розмови з журналістами Forpost Олександр Приходько декілька разів сказав, що він уже не в тому віці, що змінювати погляди на те, як потрібно будувати країну. Він сказав, що за межами правового поля працювати не має наміру, а тому як буде потрібно, готовий поставити стілець під мерією, написати табличку — пожертвуйте інваліду на лікування. Готовий сидіти до тих пір, поки міська влада не надасть можливості працювати чесно.