Сьогодні в стінах Запорізької облради відбулось підписання Меморандуму про співробітництво в межах реалізації пілотного проєкту «Медичний науково-практичний та навчальний комплекс (ХАБ) Південного Сходу України». На заході розповіли про те, що вже зроблено в рамках проєкту та подальші плани.
Документ підписали голови Запорізької ОДА і Запорізької облради, а також керівництво Запорізької обласної клінічної та психіатричної лікарень, Запорізького обласного бюро судово-медичної експертизи, а також провідних медичних навчальних закладів. ХАБ у Запорізькій області є першим та нині єдиним в країні, який отримав підтримку від держави. Планується, що він буде надавати спеціалізовану допомогу цілодобово протягом року.
Для реалізації планується створювати «медичні містечка». Це передбачає об’єднання між собою медичних установ та/або закріплення за однією юридичною адресою.
Так, нині на території Запорізької обласної клінічної лікарні вже зараз функціонують декілька медичних закладів. За юридичною адресою Оріхівське шосе, 10 знаходяться наступні медичні та навчальні установи: Запорізька обласна клінічна лікарня, Запорізька обласна психіатрична лікарня, Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи та Запорізький медичний коледж. Також на базі лікарні розташовані 12 кафедр ЗДМУ. Нині планується переміщення за вказаною адресою КНП «Судово-медична експертиза» з Шевченківського району та реконструкція вільної споруди, а також забезпечення окремого заїзду (об’їзної дороги). Загалом на проєкт планується витратити понад 80 мільйонів гривень з державного бюджету. Орієнтовний строк реалізації — 6 місяців.
Вже зараз на території побудували вертолітний майданчик, для посадки медичного гвинтокрила та евакуації пацієнтів. Нині в «медичному містечку» вже існує центр телемедицини. Нині там залучено 70 фахівців обласної клінічної лікарні.
Повідомляється, що нині вже працює обласний центр телемедицини. Спочатку за кошти Європейського інвестиційного банку були придбані 94 універсальних пристрої для центрів первинної медико-санітарної допомоги. Потім за кошти обласного бюджету створили обласний центр телемедицини.
Також на сьогодні вже утеплено два корпуси та замінено вікна в обласній лікарні. Також планується внутрішня реконструкція операційного блоку з оснащенням обладнанням. Орієнтовна вартість — 120 мільйонів, документи на конкур вже подано, бажають отримати державну субвенцію.
У 2020-21 роках в лікарні було проведено реконструкцію частини приміщень і створено Центр екстреної медичної допомоги. На ці цілі було витрачено 8 мільйонів з Державного бюджету та 17 мільйонів з Обласного бюджету. Нині очікується постачання та медичного обладнання від МОЗ України: ангіографа, МРТ, ендоскопічного обладнання.
Після того, як було розглянуто виконані роботи та проговорено про плани, учасники підписали Меморандум.