Запоріжцям покажуть нові ексклюзивні історичні знахідки – ВІДЕО

38

В рамках проведення цьогорічного фестивалю «Запорізька книжкова толока» сьогодні відбудеться презентація підводної археологічної експедиції «Османская галера 2018». Презентуватиме цей захід співробітник Національного заповідника «Хортиця», депутат Запорізької міської ради В’ячеслав Зайцев.

Ще у 1998 році було знайдено затоплене судно, з якого були підняті на поверхню цікаві історичні артефакти: півтораметрова пушка, вилита з бронзи, мушкет та боєприпаси. Багато з цих історичних знахідок вже сьогодні можна побачити в історичному музею Херсона.

Натомість, саме знайдене судно не було достатньо досліджено. І саме для більш детального огляду та вивчення цього об’єкту була організована спільна експедиція, в якій взяли участь і запорізькі історики, співробітники Національного заповідника «Хортиця».

Незважаючи на очікування істориків, експедиція не завершилась однією знахідкою. Так, було несподівано знайдено і інше затоплене судно. Воно виявилось вдвічі меншим за довжиною, але, імовірно, могло характеризуватись кращими характеристиками за таким параметром, як прохідність по воді. Несподівана знахідка виконана з дубу.

На жаль, нова знахідка виявилась доволі сильно пошкодженою. Учасники експедиції підкреслили, що історичні артефакти зазнали пошкоджень через необачні дії мародерів.

Тим не менше, знахідка корабля, створення якого датується XVII століттям – це вже нове відкриття у історії українського кораблебудування. Тому експедиція вже не пройшла дарма.

Варто відзначити, що В’ячеслав Зайцев не лише брав участь в експедиції в якості історика, але і став почесним коком, який забезпечив ситне харчування своїм колегам.

Відкриття нових історичних артефактів має велику цінність для розвитку історичної науки України. Ми знаходимо факти, які повертають нас на декілька сторіч тому, і я радий, що нам вдається знаходити все нові знахідки, що здатні відкрити нові факти з історії України.

Такі експедиції дарують можливість дослідити діяльність предків. Зокрема, знахідка другого корабля стала для нас приємною несподіванкою, і ми будемо надалі досліджувати її.

Чим більше ми знатимемо про нашу історію, тим більше ми зможемо цінувати нашу державність. Тому, сподіваюсь, ця експедиція стане не останньою. А сьогоднішня презентація буде цікавою для кожного запоріжця, бо вона розкриє нові і нові факти про нашу рідну землю.

Тож запрошую всіх мешканців на цей захід, – зазначив депутат Запорізької міської ради від партії  «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Кіборг В’ячеслав Зайцев.

Презентація експедиції відбудеться сьогодні о 16:00 у Козак Палац. Тож запрушуємо всіх долучитись до цього заходу. В рамках презентації учасники можуть поставити свої питання безпосереднім організаторам та учасникам цієї та інших історичних експедицій.

Дивіться також: Видео дня: в центре Запорожья люди гуляли с белой лисой

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...