Офіси зловмисників діяли у двох районах Запоріжжя. Псевдопрацівники банківських установ або державних органів виконавчої влади в телефонній розмові змушували громадян повідомляти особисті дані та паролі від карток. Для цього вони використовували психологічні методи впливу та працювали за розробленою інструкцією.
За інформацією ГУНП в Запорізькій області, поліцейські отримали оперативну інформацію про те, що на території Вознесенівського та Комунарського районів міста діють офіси шахрайської організації. Залучені до злочинних дій особи успішно реалізували банальну шахрайську схему: телефонували громадянам та, представляючись працівниками виконавчої служби або банківської установи, повідомляли про вторгнення невідомих у систему банку та необхідність термінового проведення операцій з банківськими рахунками.
Застосовуючи психологічні методи впливу, фігуранти випитували в потерпілих потрібні дані, зокрема СVV-код до картки та термін її дії, які в подальшому використовували для доступу до онлайн-банкінгу та переведення коштів на підконтрольні рахунки. Також зловмисники користувалися програмою підміни телефонного номера, аби замаскувати свою діяльність.
29 листопада в рамках кримінальних проваджень, відкритих за фактами вчинених злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, поліцейські провели два санкціоновані обшуки в офісних приміщеннях шахрайського call-центру.
Під час обшуку в офісі, розташованому у Вознесенівському районі міста, працівники відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області разом з прокурором Вознесенівської окружної прокуратури виявили та вилучили 32 персональних комп’ютери. На момент прибуття правоохоронців у приміщенні шахрайського закладу на «робочих місцях» перебували 27 осіб.
Цього ж дня працівники управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області разом з прокурором Шевченківської окружної прокуратури за силової підтримки спецпризначенів КОРДу провели обшук у приміщенні офісу в Комунарському районі. В цей момент в закладі перебували 45 «операторів call-центру».
На місці було виявлено і вилучено 94 комп`ютерних системних блоків, 14 ноутбуків зі спеціальними програмним забезпеченням та 11 мобільних телефонів.
Вилучена комп’ютерна техніка направлена на експертизу.
Крім того, під час проведення обшукових заходів працівники територіального центру комплектування та соціальної підтримки вручили повістки до військкомату 32-м аферистам. Наразі правоохоронці вживають заходів для встановлення всіх осіб, причетних до роботи шахрайського call-центру, повного кола постраждалих та суми завданих збитків.