Під час війни зловмисники все частіше використовують у Запоріжжі схему нібито надання виплат громадянам та, отримавши конфіденційні дані, привласнюють їхні кошти. Як правило, для вчинення протиправних дій аферисти створюють фейкові сторінки чи сайти благодійних фондів, державних або міжнародних організацій. Також можуть телефонувати під виглядом їх представників.
За інформацією ГУНП в Запорізький області, лише упродовж однієї доби до територіальних підрозділів поліції Запоріжжя звернулись 20 (!) містян із повідомленнями про шахрайські дії невідомих. Більшість із заявників стали жертвами різноманітних схем аферистів. Лише четверо були обачними та, запідозривши небезпеку, вчасно перервали спілкування із незнайомцями. Таким чином їм вдалось зберегти власні кошти.
Так, 12 липня до відділу поліції №4 (Комунарський) ЗРУП надійшла заява 56-річного чоловіка. Потерпілий повідомив, що йому на мобільний телефон надійшло повідомлення з інформацією про грошову допомогу громадян України від ЄС. За вказаним посиланням він перейшов до мобільного банкінгу та ввів запитувані відомості (реквізити банківської картки). Згодом виявив, що з його рахунку були списані гроші в сумі понад 15 тисяч гривень. Цього ж дня маже в аналогічну ситуацію потрапили й жінки, 52 та 61-років. Разом вони втратили майже 25 тисяч гривень.
За всіма фактами злочинів, передбачених ст. 190 КК (Шахрайство), правоохоронці відкрили кримінальні провадження.
Правоохоронці радять громадянам бути уважними та дотримуватися правил безпеки:
- користуйтеся інформацією лише з офіційних джерел, зокрема про соціальні виплати;
- перевіряйте електронну адресу необхідного сайту, а також не переходьте за підозрілими гіперпосиланнями і не вводьте там конфіденційні дані;
- звертайте увагу на те, що офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій у соціальних мережах мають бути верифікованими (з позначкою ✔️ ).
- негайно припиняйте розмову, якщо невідомі особи телефонують і пропонують дистанційно отримати фінансову допомогу;
- якщо, ви все таки потрапили на гачок шахраїв, негайно повідомте про подію до поліції за номером «102».
Пам’ятайте, ваша уважність та обережність сприятиме попередженню шахрайств.