У Запорізькій області слідчі завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно групи осіб, які організували «типографію» з виготовлення фальшивих купюр та їх збут. Кримінальне провадження з обвинувальним актом скеровано до суду, повідомляють у відділі комунікації поліції Запорізької області.
Нагадаємо, 29 вересня 2017 року, поліцейські встановили, що в Новомиколаївці група осіб розповсюджує фальшиві банкноти. Правоохоронці обшукали автомобіль «Шевроле Авео» та вилучили звідти 65 фалаьшивих купюр різним номіналом.
Тоді ж під час обшуків помешкань фігурантів один із зловмисників намагався позбутися речових доказів, кинувши фальшивки у ванну з водою. Проте правоохоронці вилучили більше 100 фальшивих купюр номіналом по 200 та 500 гривень, 21 заготовку для виготовлення підроблених грошей, 80 аркушів з надрукованими купюрами, комп’ютерне обладнання та інші речові докази.
Під час досудового розслідування слідчі встновили, що двоє раніше засуджених за аналогічний злочин чоловіків 1968 та 1975 років народження організували в квартирі місце для виготовлення фальшивих банкнот номіналом 200 та 500 грн., закупивши необхідне обладнання. Після чого вони збували виготовлені підроблені гроші на території Запоріжжя та області.
Крім того встановлено, що до злочинної діяльності групи та до збуту підроблених грошей також причетні раніше засуджені за корисливі злочини 35-річний чоловік та 29-річна жінка. Усім чотирьом фігурантам справи було обрано запобіжні заходи у вигдяді цілодобового домашнього арешту.
Згідно висновку судово-технічно експертизи — банкноти підроблені та виготовлені струминним способом друку за допомогою копіювальної техніки. На підставі зібраних доказів та наданих свідчень учасникам злочинної групи повідомлено підозру за ознаками ч.2,3 ст.27 (види співучасників), ч.3 ст.199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів), ч.2 ст.15 (замах на злочин), ч.3 ст.199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.
22 лютого 2018 року справу з обвинувальним актом скеровано до Комунарського районного суду Запоріжжя. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.