Напередодні Нового року, 30 грудня, в Запоріжжі офіційно відкрили щойно написаний мурал, який присвятили захисникам України різних поколінь та століть.
На фасаді Театру ляльок зображений український козак, Петро Болбочан — полковник Армії УНР, діяння якого, свого часу були пов’язаними з територією Запоріжжя. Третім символом захисника є сучасний український солдат, який сьогодні захищає Україну від російських загарбників.
Як зазначив Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністраціі Мороко Влад, місце муралу було обрано невипадково. Адже саме тут у 1918 році війська УНР на чолі з Петром Болбочаном зустрілися з січовими стрільцями Василя Вишиваного.
Це перший мурал циклу української історії та національної пам’яті, який з’явився на фасаді в Запоріжжі. Таких повинно бути десять. Ця робота успішно завершена, тож будемо приступати до нових об’єктів. Над створення кожного з них працюють історики та митці, щоб вкласти глибокий смисл та частину історії — сказав Владислав Мороко, директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької державної адмінстрації,
З відкриттям муралу привітав запоріжців також народний депутат України Ігор Артюшенко. Він наголосив, що головним уроком подій української революції має стати вміння поступатися особистими інтересами на користь державних.
У часи мого школярства ми вивчали іншу історію України, нам говорили про громадянські війни,і лише окремі педагоги відкрито називали речі своїми іменами. Історія замовчувалася та створювалася ілюзія, що Україна з’явилася нізвідки. Насправді за неї боролися, вчиняли героїчні вчинки та віддавали свої життя. МИ це маємо знати і пам’ятати, задля успішного майбутнього. Цей мурал ще раз нагадуватиме про тих героїв, що до сьогодні боряться за вільну та самостійну Україну. Маю надію, що студенти навчального закладу, що позаду нас, виходитимуть на ці сходи і хоч на мить замисляться і згадають наших визволителів — сказав Ігор Артюшенко.
Представники Української православної церкви також наголосили на важливості національної пам’яті, відслужили молебень та освятили об’єкт.
Виконавцем цього глибокого задуму став запорізький художник Максим Тунік.