Служба безпеки заблокувала ще шість каналів незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку. У ході слідчо-оперативних дій у різних регіонах України затримано сімох організаторів нелегальних «трафіків».
За інформацією пресгрупи СБУ, за гроші вони пропонували потенційним призовникам виїхати за межі нашої держави на підставі підроблених документів про сімейний стан або участь у волонтерському русі. Середня вартість «квитка на втечу» становила від 1,5 до 12 тис. дол. з клієнта. Сума залежала від кількості осіб і терміновості виїзду.
У результаті проведення комплексних заходів у Запорізькій області викрито зловмисників, які вносили недостовірні відомості до системи «Шлях». Для цього використовували свої зв’язки серед посадовців держустанов та перевізників.
У межах кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 332 Кримінального кодексу «Незаконне переправлення осіб через державний кордон», організаторам схем повідомлено про підозру. Тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.
Нагадаємо, у Запоріжжі вироком суду трьох громадян України визнано винними у пособництві в одержанні хабарів для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, вчинене організованою групою (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України). Їм призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі 3 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Доведено, що три цивільні осіби були залучені до злочинної схеми збагачення за рахунок отримання грошової винагороди від громадян за безперешкодний перетин лінії розмежування. Питання швидкого та позитивного включення транспортного засобу до складу колони для виїзду на тимчасово непідконтрольну території України та формальний огляд вантажу коштували громадянам від 500 до 2000 доларів США.
У липні та серпні 2022 року задокументовано, що вказані цивільні особи одержали неправомірну вигоду на загальну суму близько 160 тис. грн. Наразі розслідування стосовно працівника правоохоронного органу, який підозрюється в організації цієї злочинної схеми, триває (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України).
Як вже повідомляв «Форпост», у Запоріжжі поліція поки не знайшла посадовців військово-цивільної адміністрації, а також обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які брали хабарі за швидке проходження громадянами перевірочних заходів, оформлення дозвільних документів і безперешкодний виїзд на тимчасово окуповану територію України.
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp