У Запоріжжі на даху дитячої лікарні успішно запрацювала перша в місті гібридна сонячна електростанція (СЕС). Від моменту підключення станція згенерувала 120 кВт електроенергії, зокрема понад 50 кВт лише за першу половину дня. Щодоби СЕС виробляє від 250 до 300 кВт, що забезпечує майже 100% енергетичних потреб лікарні, включно з реанімаційним відділенням для новонароджених.
Завдяки акумуляторам ємністю 62 кВт станція може працювати автономно до 24 годин без підключення до основної мережі, що дозволяє економити кошти міського бюджету на дизельне пальне для генераторів. У літній період СЕС повністю автономна, а взимку може працювати разом із генератором, заряджаючи акумулятори для подальшої економії пального. Система запрограмована на підтримку мінімального рівня заряду для роботи критичного обладнання під час блекаутів.
Проєкт реалізовано в межах ініціативи «Сонце для України» у співпраці з ГО «Екоклуб» та чеською організацією NESEHNUTÍ. На створення СЕС зібрано 921 608 чеських крон (близько 1,76 млн грн). Компанія Sunlux безкоштовно надала 93 сонячні панелі потужністю 43 кВт, а ТОВ «СОЛАР ІНВЕСТ ГРУП» — акумулятори та інвертори потужністю 36 кВт. Монтаж виконала компанія «Зелені системи», яка виграла тендер.
«Ця станція забезпечує надійне та екологічне живлення для реанімаційного відділення, де рятують недоношених немовлят. Удень надлишок енергії накопичується в акумуляторах, а вночі вони живлять критичне обладнання», — зазначив Борис Розсоха, заступник директора департаменту енергетичного менеджменту та інвестицій Запорізької міськради.
У місті вже визначено 12 локацій для встановлення подібних СЕС, і загалом їх може з’явитися понад десять. Цей проєкт став важливим кроком до енергонезалежності та екологічної безпеки критичної інфраструктури Запоріжжя.
Славко Твердохліб, фото та відео автора
Читайте також: До нового навчального року планують збудувати нову підземну школу у Вільнянську. ВІДЕО
Більше новин у Телеграм: https://t.me/forpost_zp