У Запорізькій області вакцину від сказу для диких тварин вперше розкидають із літаків – ФОТО

135
Фото: ЗОДА

Враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу в Україні, Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких тварин на території України із застосуванням авіатранспорту, який є найбільш економічно вигідним із всіх систем розподілу, повідомляють у прес-службі ЗОДА. 

Вчора на території Запорізької області розпочалася робота з проведення пероральної імунізації диких тварин, зокрема лисиць. З аеродрому у Веселівському районі піднялися в небо три літаки з установленим пристроєм GPS – системою для розповсюдження препаратів у твердій дозованій формі «Автовак». Для повітряного розподілу була використана вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак».

Як повідомили Forpost у Держпродспоживслужбі, відповідно до плану протиепізоотичних заходів у Запорізькій області на 2018 рік для проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин буде використано 864 тисячі доз вакцини. При цьому пероральна імунізація диких тварин здійснюється із розрахунку 20 приманок на один кв. км. Загальна площа області складає 21700 кв. км. Більше половини цих земель (12127,97 кв. км) підпадає під заборону польотів над їх територією – так звана зона NOTAM. Тож розкладка принад з вакциною на цій території буде здійснюватись наземним методом спеціалістами Держпродспоживслужби, мисливського і лісового господарства та інших причетних служб.

Інша ж частина Запорізької області (9572,033 кв. км.) вчора була імунізована повітряним шляхом. Повітряний розподіл вакцин охопив території Василівського, Веселівського, Великобілозерського, Вільнянського, Запорізького, Кам’янсько-Дніпровського, Мелітопольського, Михайлівського, Оріхівського, Приазовського, Токмацького та Якимівського районів.

Фото: ЗОДА

Фото: ЗОДА

Читайте також: Над военным складом под Запорожьем сбили беспилотник

загрузка...