Україна може стати майданчиком для виробництва електрокарів

396

В рамках “Національної транспортної стратегії України на період до 2013 року” була створена робоча група “Виробництво”. Її завдання – розробити стратегію розвитку електротранспорту та інфраструктури.

У першій зустрічі взяли участь автовиробники України. Говорили про створення умов для виробництво електротранспорту в Україні.

На думку експертів, на першому етапі розвитку таких умов, мова може йти тільки про  для стимулювання розбудови майданчиків в Україні для збирання електрокарів на зовнішні ринки та приваблення світових виробників для створення нових виробничих майданчиків.

Україна має шанс стати таким майданчиком і приєднатися до країн-автовиробників, запропонувавши на законодавчому рівні кращі умови для розміщення виробництва. При цьому мова може йти як про створення умов для приходу іноземних виробників, які б за прикладом Словаччини побудували в Україні власні заводи, так і про можливості залучення до цього процесу національних виробників, які змогли б на власних потужностях за схемою “контрактного виробництва” виготовляти на замовлення світових брендів їх електромобілі.

Вирішили на першому етапі запустити переговорний процес з ЄС про приведення законодавства до умов їхнього виробництва.

Також Міністрерство Інфраструктури України має намір залучити китайських інвесторів для виробництва електробусів в Україні. Також в березні українська автомобільна корпорація “Богдан” повідомила про плани по відкриттю провадження електромобілів. А представники закарпатського автозаводу “Єврокар” ще з минулого року розглядають можливість виробництва в Україні електромобілів, батарей та інших комплектуючих для них.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...