На тимчасово окупованих територіях частини Запорізької області росіяни та колаборанти посилено шукають пусті квартири, щоб заселити туди солдатів рф або «гостей» з країни-агресора.
На своєму телеграм-каналі міський голова Енергодарf Дмитро Орлов, опублікував історію жінки, яка сама попросила розголосу.
Жителька Енергодару виїхала з окупації після початку бойових дій. Наразі вона знаходиться за кордоном. Щоб було куди повертатися жінка попросила сусsдку приглядати за квартирою, висилала гроші за комунальні послуги. Втім це не допомогли.
Росіяни записали квартиру мешканки енергетиків, як «безхазяйну». Виламали замок та поставили інший.
«Сусідка сказала, що вечорами будинки обходить якась комісія, яка фіксує чи проживають люди за адресою. Раніше це було тільки по чуткf[, тепер офіційно».
Зрозуміло, що дії окупантів є протизаконними, це злочин. Після деокупації власники зможуть повернутися додому. Та, що робити якщо зникне майно? На це питання відповів Дмитро Орлов.
➡️ Потерпілий має подати заяву про злочин до Національної поліції або Служби безпеки України. В ній необхідно вказати свої особисті дані й за можливості додати до заяви зібрані документи або відомості про злочин.
Це може бути така інформація:
👉документи, які підтверджують право власності на житло (можна пред’являти як паперові, так і цифрові копії);
👉загальне фото помешкання, речей або надати опис їх зовнішнього вигляду (розміри, колір тощо);
👉відомі деталі правопорушення (коли та хто зайняв житло, скільки людей там наразі мешкає тощо);
👉якщо свідком незаконного заселення виявився сам заявник, бажано надати інформацію щодо порушників (їхня зовнішність, приблизний вік, в чому вони були вдягнуті, імена чи позивні, їхній транспорт);
👉 за можливості записати та передати правоохоронцям контакти людей, які були свідками злочину.
➡️ Повідомити про злочин та подати заяву можна таким чином:
✅ Звернувшись до Нацполіції за номером 102 (цілодобово) або обравши найближче відділення поліції, адресу та контакти якого можна дізнатися на мапі за посиланням.
✅ Звернувшись до СБУ за номером: (044) 256-99-91 або на електронну пошту: callcenter@ssu.gov.ua.
❗️Важливо! Заяву про злочин можуть подати як самі потерпілі, так і їхні родичі, друзі, знайомі, а також ті, хто став свідком такого випадку.
На головній — фотоілюстрація
У мирні та воєнні часи залишаємося разом, бо лише так ми є сильнішими. Долучайтеся до телеграм каналу Форпост медіа.
Усі ми тут — https://t.me/forpost_zp