У “кольоровому” запорізькому повітрі – все в межах норми…

101
В

Голова фракції «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у Запорізькій міській раді Олександр Константинов на своїй сторінці у соціальній мережі підняв питання невідповідності стану запорізького повітря з результатами системи моніторингу, яка на сьогоднішній день існує в Запоріжжі.

Зокрема, депутат наводить документи, згідно з якими, Запорізький обласний центр з гідрометеорології публікує офіційні результати спостереження стану повітря, згідно з якими порушень граничних норм концентрації шкідливих речовин в повітрі не було зафіксовано.

 

Натомість, багато мешканців міста нерідко скаржаться на те, що неможливо відкривати вікна через наявність задимленості повітря та неприємного запаху, що йде з промислової зони. Окрім цього, Олександр Константинов зазначає, що, з одного боку, під час прямої трансляції на своїй сторінці голова райадміністрації по Заводському районі показує задимленість повітря в місті, обурившись станом екології в місті. Натомість, в той же час система постійного моніторингу повітря показує відсутність будь-яких перевищень концентрації шкідливих речовин.

 

Для того, щоб ситуація була виправлена, та запоріжці бодай могли побачити реальний стан екології міста, депутат пропонує створити систему моніторингу стану повітря, яка дозволить кожному мешканцю в реальному часі отримувати інформацію про його результати. Зокрема, дані можуть бути виведені на комп’ютер або смартфон за допомогою окремо встановленої програми.

Не дивлячись на наявність проблеми з існуючим екологічним моніторингом, при обговоренні ініціативи депутата Константинова, профільна комісія не захотіла підтримати створення нової сучасної системи, посилаючись на те, що аналогічна система вже існує. Напевно, повна невідповідність її роботи існуючим реаліям, депутатів з профільної комісії абсолютно не бентежить.

Залишається лише сподіватись на те, що міська влада все-таки змінить свою думку та стане на позицію запоріжців, а не на захист підприємств, які хочуть забруднювати повітря та навіть не давати об’єктивної картини своєї не завжди законної діяльності, ховаючи перевищення концентрації забруднюючих речовин від власних викидів в повітрі міста.

загрузка...