В Мінську жорстоко затримали журналіста “Громадського”: ВІДЕО

22
В Мінську жорстоко затримали журналіста

Вчора, 12 серпня,  силовики жорстоко затримали в Мінську двох громадян України, волонтерів благодійної організації «Восток SOS» Костянтина Рєуцького та Євгена Васильєва. Костянтин також є журналістом “Громадсткого”.

МЗС повідомило, що наразі Білорусь не відповідає на запити, щодо місцезнаходження наших громадян.

На цьому відео добре видно як силовики кладуть вниз лицем Євгена Васильєва.

На другому відео Костянтин Рєуцький, колишній журналіст hromadske, знімає, як силовики жорстоко затримують чоловіка, який просто переходив дорогу.

Як повідомляє “hromadske“, наразі вони намагаються зв’язатися з посольством України в Білорусі, однак там не відповідають.

Пізніше в МЗС України відреагували на затримання українців. Раніше у Білорусі затримали велику кількість журналістів. Вчора, 12 серпня, глава МВС країни Юрій Караєв розпорядився не чіпати журналістів, які виконують свою роботу під час антиурядових протестів, крім випадків, коли вони «стають між порушниками і силами правопорядку».

Громадське наголошує на тому, що протягом місяця намаглись отримати акредитацію від влади країни, проте її не так і не надали. Через це  їм довелось висвітлювати події без офіційної акредитації.

МЗС України повідомляє, що  український консул відвідав два найбільші центри тимчасового утримання осіб у Мінську, але жодної інформації про можливе перебування там згаданих громадян поки отримати не вдалося. Офіційні органи Білорусі не інформують про місцезнаходження українців. Повідомляється, що МЗС України вимагає негайної зустрічі консулів із затриманими особами та звільнення громадян з метою повернення до України. 

Раніше ми повідомляли, що в Запоріжжі відбулась акція на підтримку боротьби білорусів проти сфальсифікованих виборів та насилля над громадянами. Мітинг проходив на Майдані Героїв біля Запорізької облдержадміністрації.

Нагадаємо, що у Верховній Раді Україні зареєстровано проєкт постанови про невизнання результатів виборів президента Білорусі, які відбулися 9 серпня. Про це повідомив «Уніан» з посиланням на постанову народного депутата Олексія Гончаренко.Документом пропонується ухвалити заяву Верховної Ради про невизнання легітимності виборів президента Білорусі та неприпустимість насильства проти мирних протестуючих.

 

 

 

 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...