На минулій сесії Запорізької міської ради депутати ухвалили розширити повноваження «Затишної домівки» — дозволити приймати до притулку одиноких жінок, які постраждали від домашнього насилля.
Але запорізькі активістки, які вже багато років займаються проблемами жінок, яких б’ють чоловіки, кажуть, що «Затишна домівка» та повноцінний шелтер — це не одне й те саме. Інфографіка демонструє, чим відрізняються ці дві організації.
8 березня о 14:00 запоріжанки вийдуть на акцію біля будівлі Запорізької міської ради, аби заявити, що місту потрібен спеціалізований притулок для постраждалих від домашнього насильства.
За петицію про створення шелтеру проголосувало більш ніж 750 осіб, але депутати не підтримали ініціативу створення притулку. Натомість надали відповідні повноваження вже існуючій «Затишній домівці». Зважаючи на те, що жінки, які зазнали насильства в родині, часто зазнають переслідування з боку чоловіків, знаходження їх в одному центрі із сиротами та вагітними жінками та жінками з маленькими дітьми — небезпечне для оточуючих! Тож організаторки акції закликають:
“У Запоріжжі проживає близько 400 тисяч жінок. Кожна третя з них — а це приблизно 130 тисяч людей — хоча б раз у житті зазнавала насильства та потребувала безпечного місця. У Запоріжжі досі немає жодного притулку для жінок, які страждають від насильства! Знаєш, чому? Бо є люди, які ухвалюють рішення. І ці рішення впливають на тисячі людей.
— Так депутати та депутатки міської ради просто зробили вибір.
— Просто натиснули на кнопку.
— Ця кнопка при голосуванні за відкриття притулку для жінок стала вирішальною.
24 відповіді «НІ», 24 людини, які позбавили жінок права на безпеку.
Ми щиро впевнені, що влада – це люди, яких ми найняли на роботу. І головна задача такої влади – ефективно розподіляти наші податки та забезпечувати потреби жителів міста.
Понад 750 людей підписали петицію із закликом відкрити шелтер для постраждалих від насильства жінок. Запоріжці та запоріжанки зробили свій вибір і цей вибір — це безпека для кожної та кожного.
Чому запорізька влада проти безпеки для жінок? Ми хочемо почути відповідь! Виходь разом з нами та запитай!”
Усіх бажаючих запрошують приєднатися до акції.
Читайте також: В Запоріжжі жінка, якій 84 роки, доглядає за вуличними котами