Справа полягає не в кількості вакцинованих. Організатори вакцинації можуть не впоратися зі строками проведення вакцинації: другий етап вже мали запустити.
Про кількість вакцинованих повідомляє Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України.
Вакцинація в Запорізькій області стартувала 25 лютого. Перша вакцина, якою розпочали щеплювати запоріжців — AstraZeneca/Oxford. Як повідомляє МОЗ України, щеплення цією вакциною передбачає два етапи з певним проміжком часу:
Якщо ви отримали одну дозу AstraZeneca/Oxford ви повинні отримати і другу дозу цієї ж вакцини за 4-12 тижнів (оптимально 8-12 тижнів), щоб завершити курс вакцинації
Та ось вже минуло десять тижнів від початку вакцинації, а другий етап на сьогодні пройшло усього 15 осіб.
Що стосується вакцини від Пфайзер, то нею вакцинують швидше — дві дози вакцини мають ввести за 21 день:
Офіційних даних про періоди вакцинації не міститься навіть у дорожній карті, яку розробили в МОЗ. Там можна прочитати що завгодно, але не гарантовані строки вакцинації населення повним курсом.
Також головний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я за спеціальністю «Епідеміологія» Наталія Виноград, відповіла одному з українських видань, чи можна щеплюватися двома різними вакцинами:
«Я не маю інформації про можливість використання іншої за типом вакцини. У досвіді попередніх років бувало, що використовували однотипні вакцини різних виробників, хоча це було в екстрених випадках», – сказала епідеміолог.
Тобто, немає гарантії, що людину щеплять вакциною Пфайзер і за 21 день зроблять повторну ін’єкцію. Як і не має гарантії, що через 8-12 тижнів після щеплення АстраЗенека її поставки не припинять, і людини не матиме починати вакцинацію з початку.
Читайте також: На Запоріжжі вихідними коронавірусом хворіють менше: 76 випадків за добу