Верховна Рада України восьмого скликання 5 лютого відкрила десяту сесію. В ефірі телеканалу «Рада» народний депутат України, голова ЗТО партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігор Артюшенко обговорив актуальні питання, які мають розглянути парламентарі.
– Першим знаковим питанням цього тижня буде закріплення на Конституційному рівні, нашого шляху в НАТО і ЄС. Голосування призначено на цей четвер, я сподіваюся, що в парламенті вистачить 300 проєвропейських українців, які справді проголосують і остаточно закріплять цей статус в Конституцію» – наголосив народний обранець.– Я дуже хотів би, щоб ми прийняли всі ті законопроекти, які поставлені в порядку денному. П’ять законопроектів щодо військового оборонного комплексу стоять в порядку денному, питання військових звань, питання залучення іноземних інвестицій в оборонний комплекс, реформування військкоматів та перетворення їх на територіальні центри військової соціальної допомоги. Тобто, ми йдемо до наближення стандартів НАТО. Важливим є вирішення питання Закону про державну мову, за яке проголосують у другому читанні. Як ми знаємо, Конституційний Суд відмінив закон Колісниченка та Ківалова, його визнали не конституційними і фактично у нас нема регулюючих актів, щодо використання державної мови, – зазначив Ігор Артюшенко.
Поточні роки мають завершити процеси декомунізації та децентралізації. Одне з нагальних питань позбавлення радянського минулого – перейменування Дніпропетровської області. Минулого року в Парламенті не вистачило голосів для внесення цього питання в порядок денний.
– Я з тих депутатів, хто голосував за перейменування Дніпропетровської область в Січеславську. На мою думку це продовження історичних традицій. Ми маємо проголосувати у березні, адже Закон про декомунізацію треба виконати остаточно, – висловився Ігор Артюшенко.
Щодо реформи децентралізації – в Верховній Раді пропонують внести зміни до Конституції, що стосуються територіально-адміністративного устрою.
– Реформа децентралізації є найуспішнішою реформою. Бо все те, про що говорилося протягом 24 років Незалежності, останні три роки нарешті почалося виконуватися, тобто люди реально побачили ефект децентралізації на місцях. Разом з тим, є завдання, які не виконані парламентом: це остаточне голосування за адміністративну реформу закріплення у Конституції, реформування обладміністрацій, райдержадміністрацій. Це питання 300 голосів і їх потрібно знайти. Восени потрібно проголосувати остаточно і завершити реформу, яку розпочав Президент і Прем’єр, а парламент, на жаль, остаточно не проголосував» – підсумував парламентар.
В новому політичному сезоні народні обранці мають розглянути питання енергетичного комплексу та ядерної енергетики:
– З приводу ядерної енергетики: кілька законопроектів пропонують відрегулювати ситуацію. Ті населені пункти, поряд з якими знаходяться або атомна електростанція, або місце захоронення ядерних відходів, отримають додаткові кошти бюджету. Разом з тим під час реформи децентралізації не було враховано міжбюджетне питання ОТГ, які не можуть отримувати ці кошти. Завданням законів є отримання компенсації з бюджету територіальним громадам, які проживають близько до зон ядерних відходів чи зон, де працює атомна електростанція» – наголосив народний обранець.